Strona 1 z 1

Gorączki

: 11 maja 2013, 19:36
autor: Mawet
Niedługo zacznie być bardzo gorąco. Ja nie mam z tym żadnego doświadczenia, bo Roxy była malutka podczas ostatniego lata, więc aż tak bardzo Jej to nie przeszkadzało. ;)
Dlatego chciałam się dowiedzieć, czego mam się spodziewać w czasie tegorocznego lata? Już teraz, chociaż nie jest gorąco, tylko ciepło, Roxy bardzo mocno dyszy, sapie. Staram się z Nią nie wychodzić na dwór między 11 a 15. Zastanawiam się co będzie dalej? Już się śmiałam, że będę Ją chłodzić jakimś wiatrakiem, albo okładami. :lol:

Re: Gorączki

: 12 maja 2013, 22:34
autor: lami
Napewno lepiej tak organizować spacery, żeby nie wypadały w samo południe, ale nie zawsze się da... :lol: My staramy się wtedy szukać zacienionych miejsc, w których Cziri może odsapnąc. No i staly dostęp do wody, o ile to mozliwe.

Re: Gorączki

: 12 maja 2013, 22:38
autor: Mawet
Woda to podstawa. Roxy ma jej zawsze pod dostatkiem. Dostaje nawet kupną a nie tzw. kranówkę :lol:
A co z wyjazdami, np. do weterynarza? Przecież to dodatkowa porcja gorąca :(

Re: Gorączki

: 12 maja 2013, 23:12
autor: muzanka
Odpowiedź (przynajmniej częściową) znajdziesz w dziale "Zdrowie", wątek "spacery i podróże w upalne dni ". :)

Re: Gorączki

: 13 maja 2013, 22:42
autor: lami
Nie ma dramatu aż takiego z upałami. Mamy znajome chowki z Hiszpanii i też dają radę... :D Psy się nie pocą, więc muszą regulować temperaturę ciała poprzez "ziajanie". Chowki robia to wyjątkowo głośno, to prawda, szczególnie w upalne noce. W czasie podrózy samochodem ja osobiście zawsze robię psu przewiew: oba okna z tyłu są trochę opuszczone + wentylacja z przodu (nie mam klimy).