Dziwactwa psów

Awatar użytkownika
bobovita66

Re: Dziwactwa psów

Postautor: bobovita66 » 20 lutego 2013, 09:39

:) Chrapie, sapie,kaszle, chrumka, stęka, jęczy ,dyskutuje bez przerwy przerabia pyszczkiem jakby coś tłumaczył. :P Mój pies jest bardzo towarzyski nie lubi ciszy,gdy gra radio czy telewizor mam wrażenie że słucha i odpowiada w psim języku.Gdy oglądam film przyrodniczy z odgłosami zwierząt - najpierw- jest analiza intensywne myślenie a następnie szczekanie, mruczenie, kłapanie, postękiwanie,wzdychanie lub odwrotnie i :O -idę pomyśleć na balkon :twisted: Czasami gdy śpi głębokim snem przebiera łapami jakby biegał, uciekał wydając przy tym przedziwne odgłosy nie do opisania :lol:

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 20 lutego 2013, 12:16

Nasz też przez sen jakieś szczekania chrapania wzdychania.Do telewizji tez szczeka jak inne psy się odzywają ,a czasem jak się nie zauważy że ktoś wszedł do domu to po chwili dopiero zaczyna szczekać.Jak to czytam o ich zachowaniu to zaczynam myśleć że nasz Cezary jest chyba normalnym chowem ale innym psem niż reszta psów.

Awatar użytkownika
bobovita66

Postautor: bobovita66 » 20 lutego 2013, 21:21

;) Każdy chow-chow jest inny ale na pewno normalny, i inny niż pozostałe i każdy na swój sposób szalony :twisted: Ale pewnie dlatego są tak lubiane i rozpieszczane. :lol:

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 20 lutego 2013, 22:22

Chrapie, sapie,kaszle, chrumka, stęka, jęczy ,
Dokładnie tak zachowuje się też Roxy. :D
Nieustannie Ją słychać. Nawet jak siedzi to musi stęknąć albo w jakiś iny sposób przypomnieć o swoim istnieniu :)
Podczas spania co rusz wydaje z siebie jakiś dźwięk i również przebiera łapkami. Raczej zawsze, gdy śpi na boku ma łapki tak ustawione jakby biegła, albo skakała. :twisted: Często też przewraca się na drugi bok, prostując wszystkie łapki :D Gdy śpi między łóżkiem piętrowym a tapczanem słychać dokładnie ten manewr w nocy, gdy nagle słyszę jakieś drapanie w szufladę od łóżka. :lol:
Od jakiegoś czasu przy drzwiach balkonowych mam założone krótkie firany. I teraz Roxy ma tam swój punkt obserwacyjny. Ciągle tam przesiaduje. :D I równie często muszę Jej wycierać szybę, bo cała jest od pary. :D Jak tak siedzi to zawsze jakoś charknie albo coś innego "powie". Kiedyś nawet, o 22 :blink:, zaczęła szczekać "na dwór", nic nie tam nie było a Ona krzyczy jak najęta. Ja do Niej mówię, zasłoniłam zasłonę i nic. W końcu musiałam uklęknąć przed Nią i szczekałyśmy razem. :wub: :lol:
Filmów nie lubi oglądać, nawet jak są jakieś zwierzaki. Jednak na "siebie" reaguje. :lol: Mam nagrania, gdzie Ją słychać. Wtedy przychodzi nie wiedząc o co chodzi, stoi, obserwuje, spuści trochę ogon, ale i tak po chwili namysłu odchodzi. :)
Co do posłania, to nigdy nie miała jakiegoś specjalnego psiego legowiska. Stwierdziłam, ze szkoda mi pieniędzy, bo Ona i tak w dzień może spać w całym mieszkaniu. Od małego upatrzyła sobie miejsce między łóżkiem piętrowym a tapczanem, jakieś 40cm szerokości :ermm: , ma tam swój (różowy :P) kocyk, który czasem zabiera na "wycieczkę po mieszkaniu" lub funduje mu "masaż zębami". A tak to śpi, gdzie chce. Jak była mała i niska to spała pod stolikiem od telewizora. 3:) Jednak z czasem nie dała rady się tam wgramolić i odpuściła. najbardziej lubi spać przy czymś. Jak tutaj: https://picasaweb.google.com/1182047433 ... 9010726130 To jest Jej ulubiona poza, śpi tak przy wszystkim(ściany, tapczan, nawet zdjęciowy stojak do kwiata :lol: )
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 20 lutego 2013, 23:31

Cziri chrumka jak chce zwrócic na siebie uwagę, albo przekazac jakies emocje np chce cos wyzebrac przy obiedzie lub pokazac ze ma juz dosc czesania itp.. Do pozytywnych emocji ma troszkę inne dzwięki :lol:
Dobrym patentem na posłanie dla chowka jest dziecinna kołdra złożona na pól, obleczona w duża poszewke na poduszke- łatwe w praniu :lol:

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 21 lutego 2013, 08:03

Nasz tez jak śpi to lubi się do czegoś przytulać bokiem ,przeważnie jest to jego stopień lub łóżko.

Awatar użytkownika
angels2708

Postautor: angels2708 » 25 lutego 2013, 21:08

Shilla jak śpi to na ziemni.. zimnych panelach.. na początku wskakiwałą do nas ale chyba jej za ciepło było i teraz ciągle śpi na ziemi, jakiś czas temu kupiłam jej boskie łóżeczko.. nie chce się do niego przekonać.. a ja już nie wiem co z tym zrobić.. bawię się z nią tak.. suszę ją.. czasem nawet tak sobie leżę.. ale jak tylko się oddalam to mała zaraz z stamtąd ucieka :(( to już długo tak trwa.. co robić już to nie wiem :(
->Shilla 18 październik 2012
-->W domku od 28 grudzień 2012

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 28 lutego 2013, 10:12

Nasza Simba ma 2 legowiska ale i tak leży na podłodze :P Jak była młodsza - zaraz jak do nas trafiła - to leżała na nich (1 ma w domu, a 2-gie na klatce schodowej bo tam śpi w nocy), a teraz nie i już. Przekładałam jej w te miejsca, gdzie lubi ale kładła się obok. Ja myślę, że jej jest za ciepło i to chyba to. Na dworze uwielbia leżeć na wycieraczce, z resztą na klatce schodowej też - kładłam jej więc te legowiska na wycieraczki, żeby było jej cieplej (i na dworze i na klatce schodowej) a ona kładła się obok.. więc wolę już jak leży na wycieraczce niż na płytkach czy kostce na dworze.
W ogóle nasza Simba uwielbia siedzieć na dworze od tej zimy - czasem siłą muszę ją zaciągać do domu. Jak było bardzo zimno to musiałam się z nią gonić po dworze żeby ją wziąć do domu. Wariowała na śniegu i nie chciała do domu.
Teraz jest to samo - woli biegać po dworze i kładzie się na resztkach śniegu.. Wygląda jak kocmołuch bo tak gdzie ma jaśniejszą sierść to obecnie jest szara :O - czyli głównie szyja. Już kilka razy zastanawiałam się czy jej nie wykąpać ale boję się żeby się nie pochorowała skoro woli dużo biegać po dworze.

Awatar użytkownika
bobovita66

Postautor: bobovita66 » 28 lutego 2013, 15:43

:) Argo też wykorzystuje resztki śniegu i nie chce wracać do domu :( siada, kładzie się, nabiera na nochala pozostałości i wzdycha smutno :blink: .Przeczuwa w kościach wiosnę. Dziś nie chciał się podnieść z ostatniejwysepki śniegowej chciał ją zatrzymać dla siebie na dłużej. Fajnie to wygląda siedzę sobie na swoim kawałku śniegu i przerabiam pyszczkiem z pretensją :ermm: =Zrób coś nie stój tak ratuj = :O

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 21 lipca 2013, 23:02

Dawno nikt nie opisywal nowych chowkowych dziwactw.. Czyzby naszym psom skonczyły się pomysły? Cziri nie zmienia swoich przyzwyczajeń- nadal szczeka własciwie tylko "do lustra" :D Specjalnie zbiega do przyziemia, gdzie mamy takie pomieszczenie z lustrem na cała ściane do samej podłogi; poszczeka minute- dwie i wraca na góre :D Często jeszcze w locie porywa z legowiska swinskie ucho albo kurza łapke i zwykle tam je zostawia, ale lubi sie z nimi widziec w lustrze :D Przynajmniej co drugi dzień zalicza takie "szczekanko" , moze ją to jakos odreagowuje? :D . Poza tym nie szczeka prawie nigdy..

Wróć do „Zachowanie”