Czy dorosły chow może nocować na zewnątrz?

Awatar użytkownika
amberee

Czy dorosły chow może nocować na zewnątrz?

Postautor: amberee » 6 września 2013, 12:30

Moj dorosły (7 letni) chowek, którego mam od niedawna, nie chce przebywać w domu, jednak serce mi pęka, kiedy zostaje na całą noc na zewnatrz i śpi na płytkach. Nie wejdzie na legowisko, poduszki, czy koce, nie uznaje takich wygód.
Jakie jest najlepsze miejsce dla dorosłego i bardzo humorzastego cho chowa?

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Czy dorosły chow może nocować na zewnątrz?

Postautor: lami » 6 września 2013, 17:49

ja radziłabym jednak nie zostawiac psa samego bez opieki nawet w nocy. Niestety zawsze istnieje ryzyko ze jakis psychopata chocby dla kawału przerzuci cos przez ogrodzenie, co moze psu zaszkodzic. Poza tym chowki to alergicy, a owady ktorych ugryzienia moga byc powodem uczulenia pod wieczor staja sie bardziej aktywne

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 6 września 2013, 22:26

Najlepsze miejsce dla chowa to dom, a w nim takie, które sam wybierze. :D Ozzie też nie lubi kocyków, poduszek, legowisk - śpi na gołej podłodze. Na balkonie pozwalam mu nocować tylko kiedy jest powyżej 15 stopni. Nie spędza tam jednak całej nocy; po godzinie, dwóch sam wraca do mieszkania. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 8 września 2013, 13:41

Cziri kocyki i "miękkości' lubi tylko zimą.Wtedy chętnie "pakuje" się nawet na kanapę lub do łożka. Lato to czas spania na "gołej" podłodze.

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 16 września 2013, 11:21

Nasza Simba sypia na klatce schodowej. Ogólnie uwielbia przebywać na dworze ale staramy się, żeby chociaż połowę dnia przebywała z nami w domu, bo bywa, że "dziczeje" ;) jak za długo jest sama. Przyznam się bez bicia, że w tym roku we wakacje Simba chyba 2 noce spała na dworze.. Po prostu nam się przysnęło i ja myślała, że mąż ją wpuścił, a mąż, że ja.. i tak zdarzyło się nam 2 razy. Na szczęście nic się nie stało.
Nasza Simba na dworze śpi na kostce albo na trawie. Na klatce schodowej - wycieraczka albo płytki. W domu tylko panele - no czasem wchodzi na mięciutki dywan córeczki ale rzadko..
Simba ma 2 legowiska i na żadnym się nie kładzie - jak była malutka to czasem wchodziła ale obecnie omija szerokim łukiem.
Jeśli nasz psiaka od niedawna to ważne żeby jak najwięcej czasu spędzał z Wami.

Wróć do „Zdrowie”