Strona 1 z 1

Sposób siedzenia chowa

: 5 września 2014, 09:34
autor: PluszowyMiś
Witajcie moi drodzy po wakacjach :D . Moja Kiara rośnie jak na drożdżach i właśnie w tej sprawię muszę was się zapytać i doradzić. Zauważyłem u niej dość specyficzny tryb siedzenia i nie wiem czy to normalne czy nie. Moja Kiara jak siedzi sobie na tyłeczku to zawsze te nóżki ma tak z boku i np. jak ją córka zawoła by się odwróciła to Ona odwraca się tak jakby miała te łapki bezwładne, dopiero jak ją coś skusi by ruszyć tyłek to wstanie i podejdzie, nasłuchałem się i naczytałem o tych problemach chow-chow z nogami i nie wiem czy mam powody by się martwić ? Na spacerach nie zauważyłem aby jakoś dziwnie chodziła, wychodzi na spacery z ochotą. Może podawać jej jakieś witaminy na wzmocnienie stawów itd ? znalazłem coś takiego http://allegro.pl/omegatrin-pies-omega- ... 76654.html Kiara chyba będzie dużym chowem, może szybko rośnie, karmie ją karmą brit care lamb/rice. Szczerze powiem że martwi mnie to bo dmucham i chucham na nią, nie chcę by miała problemy z tymi łapkami. Pozdrawiam

Re: Sposób siedzenia chowa

: 5 września 2014, 22:37
autor: Mufa
Witajcie po długiej przerwie ! ;) Powiem Ci ,ze moja Mufa tez tak siada i każdy mówił " ooo przebadaj ja czy nie ma przypadkiem dysplazji" Nie Mufa nie ma dysplazji, po prostu jest jej tak wygodnie, nie wiem czy to tak jest ale zauważyłam ,ze dużo chowkow właśnie tak siada. Jak chce to siada normalnie ale zazwyczaj właśnie ma tylne łapki z boku, albo w ogóle fikuśnie siada pod ścianą opierając sie plecami a łapy ma ułożone w sposób tak dziwny ,ze nie jestem w stanie tego nawet opisać ;)) Co do wszelakich witamin czy suplementowa diety, myślę ,ze warto zapytać o to weta, my na wizytach szczepiennych dowiadywaliśmy sie na temat rożnych takich właśnie " wynalazków" i kupowałam takie rzeczy od weta ;) Ah no i niech Kiara rośnie pięknie ;)

Re: Sposób siedzenia chowa

: 6 września 2014, 01:35
autor: muzanka
Chowy często siadają na jednym biodrze, a nie "na baczność"; taki mają zwyczaj i nie ma to nic wspólnego z dysplazją. :)
Mój Ozyrysek został już dawno prześwietlony i przebadany pod tym kątem (zdrowy), a siada i obraca się identycznie. Po prostu nie chce mu się podnosić pupy z byle powodu. :lol: W pozycji leżącej też tak robi, że pracują tylko rączki i nimi przekierowuje resztę ciała w wybranym kierunku. :D To czyste lenistwo. ;)
Sprawdzić nie zawadzi, ale o leki i suplementy diety warto najpierw zapytać weta, żeby nie przesadzić i nie zaszkodzić.

Re: Sposób siedzenia chowa

: 6 września 2014, 14:36
autor: PluszowyMiś
Dziękuje za informacje Dziewczyny ;) :D ... uspokoiłyście mnie ;) ale teraz przy szczepieniu u weta, zapytam o to badanie i czy poleci jakiś dobry środek by chronić stawy ;)

Re: Sposób siedzenia chowa

: 6 września 2014, 21:44
autor: bobovita66
:) One chyba wszystkie tak mają. -Argo potrafi nawet pełzać na brzuchu z wyciągniętymi łapkami do miski z wodą :D :D

Re: Sposób siedzenia chowa

: 7 września 2014, 09:27
autor: lami
Staw kolanowy chowkow jest troche inaczej skątowany niz u "normalnych "psów, stąd m.innymi tak smiesnie siadaja na pupie a nie jak inne "przysiadaja na guzach piętowych". To początkowo rzeczywiscie zadziwia, ze chowek siada jak szmaciana lalka :D

Re: Sposób siedzenia chowa

: 10 września 2014, 09:36
autor: PluszowyMiś
Zapytam jeszcze tylko czy wasze pieski jak biegną to odpychają się tak jakby tylnymi łapkami na raz coś jak kangurki ? przednie pracują normalnie a tyle odpychają ;D śmieszny to widok :)

Re: Sposób siedzenia chowa

: 11 września 2014, 17:31
autor: Mufa
Chow chow ma troszke inna budowe tylych lapek, one sa "proste" dlatego wydaje sie ,ze skacza jak kroliczek ;)

Re: Sposób siedzenia chowa

: 11 września 2014, 22:47
autor: lami
Cziri tez w kłusie kica... :D

Re: Sposób siedzenia chowa

: 18 października 2014, 18:03
autor: Dinka
Ja potwierdzę i śmieszne siadanie i bieganie.Fajny jest ten cwał na sztywnych łapkach.Yoshi jak śpi to zwykle na boku tak,że przednie i tylne łapki są wyciągnięte i proste.Śmiejmy się ,że śpi jak postrzelony niedźwiedź.