POMOCY :((

Fundacja pomocy zwierzętom Chow-Chow
Marti

POMOCY :((

Postautor: Marti » 25 lipca 2013, 20:40

Witam. Nazywam się Martyna i potrzebuję Waszej pomocy, znalazłam forum o chow-chow, żeby pomóc jednemu z nich. Od wtorku próbuję znaleźć dom psiakowi ma ok 2 latek, jest bardzo ładny tylko jedno ale problem ze skórą... Moim zdaniem nie jest to coś strasznego...tylko jakiś grzybek a wet powiedział właścicielom, że to uczulenie na pchły. Piesek mieszka na dworze stąd może problem. Szukam psince DT lub DS, jeżeli nie znajdę go jak najszybciej uśpią go gdyż mówią, że nie stać ich na dalsze leczenie (oni po prostu już go nie chcą...) ;((( Ja nie mam możliwości wziąść go gdyż mam już psa (buleriera) i nie pogodził by się z nim. Myślę, że znajdzie się tu ktoś kto pomorze.... bo w każdej rasie ktoś taki jest...jakaś fundacja? Jakby chodziło tu o bulteriera wiedziałabym co robić a tu jestem zielona czy w ogóle na dobre forum trafiłam...

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: POMOCY :((

Postautor: muzanka » 26 lipca 2013, 17:19

Dobrze trafiłaś, bo istnieje Fundacja Chow Chow. :) Żadnego futrzaka w potrzebie nie opuszcza. Proszę o podanie bliższego kontaktu i szczegółów na PW.
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 26 lipca 2013, 18:31

śa jakies wiesci dalsze o losie tego biedaka?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 26 lipca 2013, 19:03

Basia z Iwonką już działają! Złapały kontakt. :) Jest nadzieja na uratowanie młodziaka przed "złotym strzałem". Niestety są na tym świecie "weterynarze" dokonujący eutanazji na życzenie. :( :cry:

Kasa Fundacji zieje pustką, ale jestem przekonana, że przynajmniej kilka wrażliwych osób coś prześle i nie pozwoli na zabicie chowa z powodu uczulenia na pchły, znudzenie i niedostosowanie opiekunów.

Wiele razy to pisałam i będę powtarzać "do zdychu" - chow nie nadaje się do każdego człowieka i odwrotnie! To nie maskotka, przytulanka, chociaż tak wygląda. Ma swoje zdanie na każdy temat, fochy i wymogi. :D
Kto tego nie chce zrozumieć - niech nie bierze chow-chowa! Są inne rasy.

Może trochę za ostro, ale żyjemy w XXI wieku i chyba najwyższy czas, żeby ludzie zaczęli szanować zwierzęta. W końcu po co zleźliśmy z tych drzew? ;)
Nie da się ukryć, że niektórzy "wielce kulturalni" ciągle na tych drzewach tkwią i mocno trzymają się gałęzi. :(
Obrazek

Marti

Postautor: Marti » 26 lipca 2013, 23:31

W poniedziałek Tofik trafi pod opiekę tymczasową do pani z Dębicy - ok 90 km od nas :) Dziękuję za pomoc paniom które się tym zajęły :) Świat potrzebuje więcej takich osób! Wrzuciłabym fotki psiaka ale nie wiem czy się da tu dodać? Może ktoś jest bardziej obcykany w tym temacie i pomorze :P

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 27 lipca 2013, 00:36

Dziewczyny z Fundacji są niezawodne! :D

Fotki daje się wrzucać na parę sposobów: linki, miniaturki... Wszystko jest opisane w "Sprawach organizacyjnych". Gdybyś miała jakieś problemy, pisz do mnie na PW. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 27 lipca 2013, 03:46

Ogromne podziękowania Basi, Iwonce i Tobie Muzanko :D no i Marti :D

Marti

Postautor: Marti » 27 lipca 2013, 08:55

Link do fotki Tofika - udało się tak;p
http://img27.imageshack.us/img27/1240/9qym.jpg