Niebieski Jęzor

Na co uważać? O czym pamiętać? Jak wychowywać?
Awatar użytkownika
Yogi
Kontaktowanie:

Niebieski Jęzor

Postautor: Yogi » 30 października 2012, 16:45

:P :P :P :P :P Witam jak tam u waszych chowków z jęzorami mają całe niebieskie? Mój mały Yogi ma 2 miesiące i język ma niebieski ale ma parę plam różowych gdzieś przeczytałam że chowki rodzą się z różowymi językami a później pigment zmienia je na niebieskie czy to nie prawda.Zmieni się czy Yogi to odmieniec ;-p pozdrawiam :P :P :P :P
YOGI

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: Niebieski Jęzor

Postautor: muzanka » 30 października 2012, 19:08

Yogi pisze:przeczytałam że chowki rodzą się z różowymi językami a później pigment zmienia je na niebieskie czy to nie prawda.
To prawda, ale z tego co mi wiadomo, w wieku kilku tygodni język powinien być już całkiem wybarwiony. Jeśli Yogi ma ozorek w plamki, to raczej już mu tak zostanie. Może ktoś zna przypadki opóźnionej pigmentacji?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 29 listopada 2012, 23:43

Moja Roxy to chyba też jakiś odmieniec. Wczoraj przeglądałam zdjęcia z końca czerwca i okazało się, że Jej język zrobił się jaśniejszy. Wtedy miała czysto jagodowy a teraz ma taki jakby wypłowiały, wręcz wpadający w lawendę :ermm:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 30 listopada 2012, 00:15

Myślę, że to lekkie zjaśnienie języka, to normalna sprawa. Ozzie teraz też ma trochę jaśniejszy ozorek, niż w dzieciństwie. Język rośnie razem z psem, a pigmentu nie przybywa, więc siłą rzeczy kolor rozkłada się (rozciąga) na większej powierzchni. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Obrazek

Awatar użytkownika
asiula89

Postautor: asiula89 » 27 lutego 2016, 13:58

Witam mam takie pytanko...czy wasze maluchy maja moze rozowe dziasla:-) Moj Neptunek ma 2 miesiace jezyk i podniebienie ma ciemno jagodowe ale dziasla rozowe....miałyscie moze tak:-) O:) :w00t:

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 27 lutego 2016, 20:28

Własciwa pignentacja jest rzeczą względna i jest zalezna i od wieku psa i od pory roku, Pamietaj, ze Neptunek ma jeszcze mleczne ząbki i za pare miesiecy wszystko bedzie wygladało jeszcze inaczej. buziaki dla maluszka :)

Awatar użytkownika
asiula89

Postautor: asiula89 » 28 lutego 2016, 09:03

:wub: Uffff ...dziekuje za pocieszenie...bo juz sie martwilam o mojego malego puchacza:-) :twisted:

Wróć do „Przedszkolaki”