Szczekanie

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Szczekanie

Postautor: lami » 26 listopada 2012, 20:18

No proszę..Ozzi od razu wiedział ze facet przyszedł Was oskubac... :lol:

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 24 lutego 2013, 21:25

Słuchajcie, niedawno zauważyłam, że Roxy na niektóre dźwięki wydawane przez Nas reaguje szczekaniem. Dziś np. cmokałam a Ona, pomimo tego, ze smacznie spała, wstała i zaczęła szczekać, patrząc na mnie. Czy te dźwięki Ją denerwują, ze tak szczeka? :ermm:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 25 lutego 2013, 00:54

Możliwe, może cmokanie razi jej uszy. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
ziomek

Postautor: ziomek » 3 marca 2013, 17:40

Mój pupil szczeka gdy ktos chodzi po klatce, lub gdy wchodzi do domu. Wiele osób spotkanych mówi, że jeśli szczeka do nie jest rasowy bo ta rasa nie szczeka . Ja uwielbiam, gdy mój maluch szczeka, swoim groznym głosem brzmi niczym owczarek niemiecki :) Ale to tylko takie pozory, w rzeczywistosci jest łagodny jak baranek :)

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 3 marca 2013, 20:28

No ja tez lubię jak nasz dużo szczeka tak brzmi groźnie ,a tak wcale nie groźny.Ostatnio szła taka nie zbyt Pani i powiedziała że mam brać tego bydlaka .....ale jej pojechałam.

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 4 marca 2013, 11:34

Roxy jak na dziewczynę też bardzo groźnie brzmi. Uwielbiam jak szczeka, jakbym miała w domu wielkiego psa :D
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
Delilah

Postautor: Delilah » 8 lutego 2018, 13:43

Ludzie mam kolejny problem z moim futrzakiem :|
nie zakładam nowego wątku bo chodzi własnie przede wszystkim o szczekanie, mam nadzieje że mi ktoś pomoże...

Moja Lala jest strasznie szczekliwym chowem, kiedyś mieliśmy 2 chow-chowy (siostry), ja byłam wtedy dzieckiem ale pamiętam jak leżały całymi dniami przed domem gapiąc się w jeden punkt, nic ich nie obchodziło i nigdy nie szczekały

Lala jest jeszcze mała, rozumiem że chce się bawić, jestem z nią cały dzień w domu i poświęcam bardzo dużo uwagi, cały czas do niej gadam, głaszcze za każdym razem gdy koło niej przechodze, bawię się z nią zabwakami itp ale od kilku dni zaczeło się szczekanie i to ostre, w sytuacjach np: gdy leje jej mleko lub rozdzibuje widelcem mięsko, zaczyna strasznie szczekać i skakać, w samochodzi gdy nie pozawalam jej wchodzi na kolana gdy prowadze (czasami sie zatrzymuje i przenosze ja do tylu) zaczyna sie szał i szczekanie, gdy siedze z synkiem na łóżku i poświęcam jemu uwage szczkanie (syna to wogóle nie cierpi, nie chce sie z nim bawic, nie daje sie gaskac, warczy, synek ma 5 lat nie zaczepia jej, przygotowalismy go na szczeniaka w domu, ciagle ich pilnuje, nie bylo sytuacji aby zrobill jej jakas krzywde czy cos - nie ma nawet takiej mozliwosc bo ona od niego albo ucieka albo na niego szczeka), wiem ze sa to uparte psy i tlumacze sobie ze ona szczeka jak sie zlosci ale to nie jest kilka szczekniec,tylko dostaje wrecz szalu, boje sie gdy podrosnie bedzie w stosunku do nas agresywna, co robic ?

jak oduczyc ją tego zachowania?
ps: fe i nie wolno nie dziala

dodam ze strasznie gryzie, WSZYSTKO, nie daje sie normalnie glaskac nikomu nawet mi tylko caly czas ma otwarty pyszczek i lapie zebami, zabawek roznego rodzaju gryzakow ma caly koszyk ale woli rzeczy zakazane, gryzie nogi od krzesel, buty, zabawki dziecka, najbardziej lubi wszystkie sznurki sznurowki paski od szlafrokow smycz pasy w aucie kable od tv itd, gryzie nawet tynk ze sciany i drzwi ( nie jestem pedantka i nie szkoda mi wyposazenia domu ) chodzi tylko o fakt ze caly dzien gryzie, staram sie zabierac wszystkie przedmioty, ale sciany np nie przesune , caly czas tlumacze ze fe ze nie wolno ale ona nie reaguje

moja mama mowi ze to nie chow chow tylko jakas podroba :twisted:
ma rodowod, rodzice wygladaja jak chowy, czyzby trafil mi sie jakis dziwny przypadek hehe??

BŁAGAM doradzcie :)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 8 lutego 2018, 17:37

chow chow najprawdziwszy i to z charakterkiem))) samiczka alfa... :D Latwo z nia pewnie nie będzie.... :D Wymaga konsekwencji i stanowczosci, bo widac ze chce grac w rodzinie pierwsze skrzypce :D Sprawdza co komu wolno ;)
A szczekanie? chowki szczekaja kiedy maja na to ochotę, zwykle gdy chca zwrócic na siebie uwagę. Raczej nie bawią się w stróżowanie i szczekanie jak większośc psów pilnujących, ostrzegawczo. Raczej szczekaja -spojrz na mnie...pobaw sie ze mna..zajmij mna, bo pies jest niezaopiekowany... :D
Gryzienie faktycznie moze byc problemem...ale to jeszcze maluszek i chyba to fe..zacznie w koncu działać ;) Powodzenia :D

Wróć do „Zachowanie”