Brak apetytu u szczeniaka

Awatar użytkownika
Delilah

Brak apetytu u szczeniaka

Postautor: Delilah » 1 lutego 2018, 14:47

Witam
mój szczeniak prawie nic nie chce jeść... :(
Ma obecnie 10 tyg, od tygodnia jest u nas, po pierwszym dniu już się rozszalała, cały czas jestem z nią w domu bawimy się wygłupiamy, nie wydaje mi się aby było to z tęsknoty...
wg zaleceń hodowcy zakupiłam to co jadła wcześniej - karme Acana dla szczeniąt wór 17kg :twisted: 30 puszek karmy mokrej Animonda Grancarno Junior różne smaki przez pierwsze 2 dni zjadła niewiele ale jadła, teraz wogóle nie chce tego tknąć, nakładam jej do miseczki troche, wymieniam na świeże co pare godzin, próbowałam nawet ją karmić łyżką ale nie chce...
ugotowałam ryż z kurczakiem i marchewką, kasze gryczaną z wątróbką i też nie chce
nie wiem czy jestem aż tak słabą kucharką czy Lala jest tak wybredna ale nie wiem już co mam jej dawać a zaczynam się martwić :S

aby cokolwiek zjadła dałam jej wczoraj pół kromki chleba bez skórek delikatnie posmarowane pasztetem drobiowym takim świeżym z korytka, nie jakimś prochowickim pokrojone w drobną kosteczke - to zjadła z chęcią i nawet szczekła później kilka razy ( domyślam się że chciała wiecej )

Nie chce kamić chowa chlebem a tym bardziej nie szczeniaka ale ona nic innego nie chce jeść
Prosze doradzcie jako bardziej doświadczeni właściciele chowków, co mam zrobić bo jest mi jej szkoda napewno jest głodna a ja nie chce zrobić jej krzywdy dając coś niestosownego?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: Brak apetytu u szczeniaka

Postautor: muzanka » 2 lutego 2018, 02:21

"Prawie robi wielką różnicę." ;)
Tylko nie kasza! Dobrze, że Lala nie chciała jeść - kasza grozi biegunką. :sick:
Z zakupem karmy toś się rozszalała! :lol:
Przypuszczam, że hodowca wcale nie karmił jej tym, co Ci powiedział.
Niektóre chowy dość długo aklimatyzują się w nowym domu, czasami niejadkom brakuje w organizmie witamin z grupy B.
A poza tym - jak jest dobra zabawa, to na jedzenie nie ma czasu. :lol: W tym jest sęk, że każdy musi to sam spraktykować.
Też tak miałam z Ozyryskiem.
Widziałam na zdjęciu, że Delilah lubi mleko, więc nie jest tak źle. :)
Nie martw się, mała z głodu nie umrze, za jakiś czas zacznie jeść. :) A co będzie lubiła? Czas pokaże. :D
Moja rada: na razie nie gotuj i nie dawaj puszek. Szkoda nerwów. Niech malutka ma granulki w miseczce i czystą wodę. Może jak zgłodnieje, to się skusi. :)
Pamiętaj, że psy są mądre i starają się na nas wymusić to, czego chcą.
I jak tu nie zwariować? :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Delilah

Postautor: Delilah » 2 lutego 2018, 09:48

Mleczko uwielbia ale daje jej tylko 250ml z rana po spacerku boje sie aby nie dostała biegunki...
A co z tym chlebkiem? Czy moge jej dawać kromkę chleba pokrojoną w kosteczkę z pasztecikiem czy czekać aż skusi sie na tą swoją suchą karmę?

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 3 lutego 2018, 13:34

Ja swojej Cziri zwykle daje to co jej smakuje. :D Twój maluch troche jeszcze eksperymentuje, ale chowki w ogole nie należa do wybitnych żarłoków.. Szczeniak jednakże musi być żywiony regularnie, więc branie psa głodem odłożyłabym na pózniejszy okres... :D Powodow gorszego apetytu lub wrecz jego braku może być dużo, a niektore z nich mogą sygnalizować chorobę, więc lepiej obserwowac malutką...i w razie czego odwiedzic weta..U takiego psiego dziecka łatwo o niestrawnosc i niestety infekcje..nawet przyniesioną na butach. Rozumiem ze Lala byla odrobaczona i zaszczepiona zgodnie z zaleceniami zanim do Was trafiła? pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Delilah

Postautor: Delilah » 3 lutego 2018, 18:58

Tak, była odrobaczona i miała już dwa szczepienia: przeciw parwowirozie i nosówce. Za dwa tyg czeka nas trzecie szczepienie :)
Lala ewidentnie ma apetyt ale nie na karmę :)
Dziś dałam jej pół parówki pokrojonej w kawałeczki i szczekała po jeszcze...
Do karmy dosypałam jej ok 50g sera żółtego startego na najmniejszych oczkach nie była w stanie jej oddzielić od chrupków wiec zjadła całość :)
Taka mała a już kombinuje hehe

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 3 lutego 2018, 23:13

Do karmy zawsze można dorzucić jakieś "smaczki", wtedy z rozpędu i granulki pójdą. :D Też tak robię.
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 4 lutego 2018, 12:48

Musicie sie siebie nauczyc najwyraźniej :D Kazdy ma prawo do swoich fababerii i smaków :D W koncu jedzenie to tez moze byc przyjemnośc, wiec dlaczego jej psu odmawiać? Z czasem napewno dobierzesz jej karmę która bedzie jej smakowała :D

Awatar użytkownika
Delilah

Postautor: Delilah » 7 lutego 2018, 13:57

Lalusia poprostu uwielbia jak poświęca się jej uwagę :)
wieczorem gdy oglądałam film usiadła koło mnie i ewidentnie coś chciała, wierciła się, pomrukiwała
wziełam miske z karmą i po jednym chrupku zaczełam jej dawać do pyszczka i tak film 1,5h zleciał i karma została zjedzona :D
gdy ma morką w misce to czasem troche dziubnie i odchodzi, a gdy usiąde koło miski na ziemi gdy ona je to zje wszystko ;)

facet mówi że zwariowałam :blink:

czytając forum spodziewałam się psa dziwaka ale Lala codzień mnie zaskakuje hehe O:) 3:)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 7 lutego 2018, 19:41

Wstyd się przyznać, ale ja moją ponad 7letnią Czirunię czasem karmię...łyżką :D Ten typ czasem tak ma, ze inaczej mu nie smakuje :D Zapomina, ze nie jadła przez cały dzień. Karmiona zjada wszystko i całkiem chętnie :D Nie jest to na szczescie norma...ale zdarza sie raz na kilka miesięcy. Ogólnie chowki raczej do łakomych psów nie należą- jedzą bo muszą ;) Chyba, ze chodzi o przysmaki :lol:
A dziwactwo? To mają zapisane w genach.... :lol:

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 8 lutego 2018, 01:04

Co do dziwactwa chowów całkowicie się zgadzam. :D Kto ma, ten wie. ;)
Ozyryska też czasami karmiłam "ręcznie", albo widelcem, bo taki miał kaprys. :lol: I wcale się tego nie wstydzę. Każdy sposób zachęcania do jedzenia jest dobry. :D
Odradzam tylko ciągłe żywienie chlebkiem.

Może jeszcze ktoś z forumowiczów oderwie się od FB, tudzież innych portali i podpowie coś nowej koleżance? :)
Obrazek

Wróć do „Żywienie”