Suche karmy

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Suche karmy

Postautor: muzanka » 23 marca 2012, 13:44

Poniżej zamieszczam link do artykułu, który warto przeczytać.
http://www.vetopedia.pl/article48-1-Suc ... a_psa.html

I jeszcze, a może zwłaszcza, to:
http://www.vetopedia.pl/article46-1-Jak ... karme.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Yogi
Kontaktowanie:

Re: Suche karmy

Postautor: Yogi » 30 października 2012, 16:54

Jaką suchą karmę dobrać dla Yogiego Royal C... dla psów: średnie psy w tym przedziale pies dorosły osiąga wagę od 11 do 25 kg czy psy duże waga od 26 kg do 44kg ? Ile wasze dorosłe psiaki ważą ? Pozdrawiam i może jakies podpowiedzi jaką karme najlepiej wybrać.
YOGI

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 30 października 2012, 19:01

W wielkim skrócie - chowy występują w 3 rozmiarach: mały (ok. 20kg), średni (30kg) i duży (40 kg). Mój Ozzie na pewno zalicza się do dużych - waży 38,6 kg, a gruby nie jest. :) Wszystko zależy od genetyki. ;) Widziałaś rodziców malca?
Jeśli Yogi dobrze toleruje karmy z kurczakiem, to mogę polecić Joserę Emotion. Dobra jakość za rozsądną cenę. Karmię nią swoje psy od ok. 2 lat, tylko zmieniam rodzaje. Royala nikomu nie polecam. :(
Obrazek

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 31 października 2012, 09:41

Dostałam próbki karm na wystawie psów Royla i wam powiem że nasz Cezary zjadł od razu całą teraz myślałam żeby kupić na próbę Hillsa?Byłam pytać w sklepie o hilssa i pan mi zaproponował tą karmę widziałam też psa to jej ta karmę a wy co na ten temat powiedziecie ?http://zoo-logiczny.pl/pro-pac-lamb-meat-rice-kg-p-7.html?manufacturers_id=1 ja może kupię z kilo i zobaczę co będzie się działo ale to dopiero jak skończę worek.

Awatar użytkownika
Yogi
Kontaktowanie:

Postautor: Yogi » 2 listopada 2012, 12:44

Witam ponownie ja :p
No więc ja dawałam Yogiemu karme Royal Canin najpierw do drugiego miesiąca taką mieszaną z wodą na i wcinał czasami dostawał puszkę i tez wcinał aż mu się uszy trzęsły parę razy ugotowałam mu podroby z warzywami i kaszą i to też super zjadał a teraz zaczęłam mu dawać royal c.. dla juniorków średnich suchą bez wody (w składzie ma białko wołowe i wieprzowe )żeby już trochę nauczył się gryźć i je bez większego apetytu 3 razy dziennie mu daję po 50g i trochę zje i odchodzi. Byłam dziś w sklepie i nie mieli akurat Josery skończył się pech chciał, ale kupiłam Brit w składzie ma jagnięcinę i mielony ryż itd dałam mu w południe i tez podszedł i 10 kulek wciął i do widzenia. Mam go trochę przegłodzić żeby zaczął je jeść czy zmieniać dalej karmy i szukać bo nie wiem czy to wina karmy czy on poprostu nauczony był na mokrym. A pan w sklepie powiedział że Royal jest z wyższej półki niż Josera więc nie wiem czego akurat jej nie polecasz muzanka??
YOGI

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 3 listopada 2012, 21:13

Royal wcale nie jest z wyższej półki, tylko ma wyższą cenę i to niewspółmierną do jakości. :( Zawiera dużo zbóż w różnej postaci, a co za tym idzie - białka roślinnego niezbyt dobrze przyswajalnego przez psy.

Royal Canin Junior Medium - Skład:suszone białko wołowe i wieprzowe*, tłuszcze zwierzęce, kukurydza,suszone białko drobiowe, mąka pszenna, pszenica, pulpa buraczana, ryż, mąka kukurydziana, hydrolizat białka zwierzęcego, izolat białka roślinnego*, sole mineralne, gluten kukurydziany, olej rybny, olej sojowy, drożdże, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).
Cena za 15 kg mocno powyżej 200 zł.

Swoją drogą to "suszone białko" jest dla mnie dość tajemnicze, nawet nie podano ilości.
Możesz oczywiście dalej próbować różnych karm, ale warto poczekać, aż Yogi się przyzwyczai. :)

Dziubasku! Ten Pro-Pac ma niezły skład, ale moja Duśka miała po nim straszne "wiatry". :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 18 listopada 2012, 12:20

A jakie są Wasze przygody z innymi karmami dla szczeniąt? :D
Jakich firm karmy dawałyście swoim chowkom, jakie Im służyły a które wręcz przeciwnie?
Opowiedzcie coś o tym. Są to bardzo przydatne informacje szczególnie dla tych, którzy nie wiedza którą karmę wybrać. :)

Roxy odkąd do mnie przyszła jadła tylko karmy z dwóch firm. Mianowicie Pedigree Junior. Dla Nas okropna karma. Sierść w złym stanie, często robiły się kołtunki, kupki "rozlazłe" i jasnej barwy. Druga karma to Purina Pro Plan Puppy Lamb & rice. Karma z półki tych średnio drogich. Roxy służy. Kupki są twarde i ciemnej barwy. Sierść wygląda dobrze, jest puszysta, a nie żadna tam oklapnięta.

To teraz kolej na Was. :happy:

Musimy się ożywić, bo niedługo Nam się tutaj pająki zalęgną. :lol: :twisted:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
marie1012

Postautor: marie1012 » 18 listopada 2012, 23:59

U nas spisała się Eukanuba Puppy Large Breed.
Sierść po niej jest śliczna, mięciutka, ale da się ładnie nastroszyć, istny lew! :D
Na początku były eksperymenty, z jakimiś marketówkami typu pedigree.. Ale nikomu nie polecam!

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 20 listopada 2012, 20:42

Przy końcu worka ja też mam dylemat czy kupić tą samą karmę czy jednak kupić jakąś nową.
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Wróć do „Żywienie”