Suche karmy

Euphoria

Re: Suche karmy

Postautor: Euphoria » 15 marca 2015, 16:01

.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2016, 10:24 przez Euphoria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Goldi

Postautor: Goldi » 16 marca 2015, 12:29

Zamówiłam już Bosch Junior Medium. Zobaczymy co będzie ... Po jakim czasie będzie widać poprawę??? Ona ma coraz gorsze te oczka, lejąca, wręcz śmierdząca kupka, i drapie się. :( Patrzyłam: nie ma pcheł, więc przypuszczam, że to ta karma własnie. Ponoć jego hodowca dawał właśnie Bosch i ładnie oczka wyglądały, bo widziałam jak była mniejsza a później u nich już miała takie oczy brzydkie. Widocznie za drogo im wychodziła karma... No cóż nie stać - nie kupuj psa!
Paula i Goldi , a juz nie bawem dolaczy do nas Mufin :heart: 3:) :twisted: :D :P :ph34r: :wub: :wub: :wub:

Euphoria

Postautor: Euphoria » 16 marca 2015, 12:54

.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2016, 10:23 przez Euphoria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mafi

Postautor: Mafi » 16 marca 2015, 13:57

Goldi a przemywasz czymś oczka? U nas też jest problem. Weterynarz kazał nam przemywać solą fizjologiczną i jest już lepiej, co prawda w tym czasie zmieniłam mu 2 razy karmę. Najpierw zmieniłam na Acanę z wołowiną, ale po czasie przestał ją jeść a teraz dostaje Brit z jagnięciną i wcina jaki szalony. Kupa jest super, oczy coraz ładniejsze ( nie wiem czy zasługa karmy, czy przemywania, raczej stawiam na to drugie), ale problem z drapaniem dalej mamy. Więc tak jak Euphoria przechodzimy na gotowane, bo może być też tak, że na jakiś składnik suchej karmu może mieć uczulenie i stąd to czochranie. :)

Awatar użytkownika
Goldi

Postautor: Goldi » 16 marca 2015, 17:51

Przemywam wodą przegotowaną. Ale ja żadnej poprawy nie widzę. :( Już nie wiem co robić. Jutro powinna być karma, więc działamy!!!
Paula i Goldi , a juz nie bawem dolaczy do nas Mufin :heart: 3:) :twisted: :D :P :ph34r: :wub: :wub: :wub:

Euphoria

Postautor: Euphoria » 16 marca 2015, 18:26

.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2016, 10:23 przez Euphoria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mafi

Postautor: Mafi » 17 marca 2015, 08:54

Też rozważałam taką opcję, ale on się zaczął drapać chyba dwa tygodnie po tym jak go przywiozłam do domu wtedy jeszcze u nas zima była. :) Fakt faktem po pierwszej kąpieli i kropelkach trochę to ustało a teraz znów się nasiliło. :)

Pedro

Postautor: Pedro » 14 kwietnia 2015, 10:32

Witam.
Kochani, proszę o radę choć wiem, że to nie łatwe, bo każdy przypadek jest inny, jak każdy piesek. Moja Gera wsuwała ładnie karmę Royal, ale coś ostatnio nie ma bardzo apetytu i nie zjada normy, po za tym podrapuje się wokół ogona i w okolicach sromu po brzuchu. Kupki ma normalne. U hodowcy była na Bosch i chyba znowu na nią przejdziemy, bo chyba mniej uczula. Tylko czy brak apetytu i drapanie to alergia na pokarm? Byłem u weta, ale mówił, że sunie tak się czyszczą a każdy pies się podrapuje. No tak, ale miałem kiedyś rotwailera, mam u rodziców berneńczyka i tych problemów nigdy nie miałem. Czy to chowy może tak mają? Dawałem po trochę gotowane mięso z ryżem, fajnie też jadła, ale i teraz jakoś też jej to nie idzie. Objawów choroby nie widać, bawi się, cieszy jak zdrowy normalny pies. Może musi się trochę przegłodzić czy jak. Będę obserwował, ale jak mieliście coś podobnie to proszę napiszcie,

P.S. Wiem, jeszcze nie zamieściłem foty za co przepraszam :(

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 14 kwietnia 2015, 23:06

Ja też mam bernenkę i z jedzeniem w domu zero problemów.
Za to Ozzie ciągle dostarcza mi "atrakcji". ;) Kręci nosem, grymasi, jak to chow. :P Tego nie ruszy, tamtego nie tknie... Człowiek się stara, ale nie zawsze dogodzi . :(
Jak już kiedyś pisała Lami - alergie pokarmowe u psów są bardzo rzadkie. Ona wie, bo jest osobą naukową. :)
Chowy są psami, ale jakby nie do końca. ;) :lol:
Przejrzyj forum. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PluszowyMiś

Postautor: PluszowyMiś » 21 kwietnia 2015, 13:54

Może ma cieczkę ? apetyt wtedy jest słabszy u suczek.
Rafał ;)

Wróć do „Żywienie”