Karmy dla psów ze schorzeniami stawów.

Tosia

Karmy dla psów ze schorzeniami stawów.

Postautor: Tosia » 24 czerwca 2014, 22:21

Dzień dobry wieczór :)
Z racji tego, że moja Tośka skończyła już 12 miesięcy, chciałbym kupić jej karmę dla psów z problemami stawowymi (jest po operacji daroplastyki).
Czy orientujecie się jaka karma jest najlepsza dla takich chorowitych piesków?
Z tym, że jest jeszcze problem, bo Tośka jest najprawdopodobniej alergikiem jeśli chodzi o kurczaka.
Proszę o jakiekolwiek informacje, doświadczenia.

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Karmy dla psów ze schorzeniami stawów.

Postautor: lami » 25 czerwca 2014, 22:09

Mysle ze wet który operacje przeprowadzal doradzi Ci jakas zbilansowana karme z glukozamina i pewnie chondroityna. Zarówno Ekunaba jak i Royal canin takie produkuja Hills tez. Niestety nie mam zadnych własnych doswiadczen.Duzo zdrowia dla małej :heart:

Tosia

Postautor: Tosia » 26 czerwca 2014, 14:41

pozostaje fakt, że Tośka jest alergikiem na kurcoka :D
a royal, eukanuba i te bardziej znane karmy są na kurczaku :/
dokopałem się tylko do takiej karmy, która de facto jest z jagnięciną :

http://sznupa.pl/component/page,shop.pr ... /vmcchk,1/

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 26 czerwca 2014, 21:56

Szczerze? Nie wierzę w te kurzęcą alergię... wolno mi? ;)

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 26 czerwca 2014, 22:58

Wolno, a czemu nie ?! :D Mufa zjada często karmę z kurczakiem, ostatnio piekłam kurczaka i sporo zostało więc oskubałam mięsko i dałam Mufie, nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów.
Kamila ;)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 27 czerwca 2014, 19:46

Bo alergie pokarmowe u psów to naprawde rzadka rzadkosc... :lol: na wszystkie alergeny kontaktowe, jady owadow , chemie tak ale pokarmowe zdarzaja sie niezwykle rzadko. Zawsze szukałabym innego czynnika ktory moze uczulac poza pokarmowym.

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 28 czerwca 2014, 02:47

Ja też na początku karmiłam jagnięciną, ale w ramach eksperymentu wprowadziłam karmę z kurczakiem i jakoś moim nie zaszkodziło. :) Od kilku lat "jadą" na suchych karmach drobiowych i nic im nie jest. Skoro jedzą kurczaka surowego, gotowanego, czy podpiekanego bez żadnych skutków ubocznych, to znaczy, że nie są uczulone. :) Niedawno robiłam im badania. Dodaję też nabiał, troszkę wędliny na zachętę, trochę puszki i (odpukać) są zdrowe. :D Jak już wcześniej pisałam - problem może tkwić w konserwantach. Ja kupuję konserwowane tokoferolem (vit.E), a nie konserwantami dopuszczalnymi w Unii.
A na schorzenia stawów wystarczy podawać "ludzkie" tabletki, takie jak n.p. Arthroblock (forte lepsze), kolagen i też się poprawi. :) Takich dawek glukozaminy i chondroityny w żadnej karmie nie ma. Sprawdziłam na swoich. :)
Oczywiście jest mnóstwo innych preparatów, ale trzeba porównywać skład i cenę. ;) Nie wszystko, co drogie gwarantuje sukces. Są też domowe sposoby poprawy stawów, ale jak na jeden post - wystarczy. :D
Obrazek

Tosia

Postautor: Tosia » 28 czerwca 2014, 17:58

Lami, jak najbardziej..

tzn. nie robiliśmy badań, żeby zobaczyć czy jest alergiczką..
ale faktem jest że jak jadła Royal Canin Junior, to strasznie sie drapala.. zmieniliśmy karmę, na jagnięcą i drapania ustały.
zauważyłem też, że kiedy je kurczaka w innej formie, to sie nie drapie - masz racje Lami ;)

będę musiał się wybrać do Weta który robił oparcję i się z nim ugadać.

a co do tabletek Muzanka, dajemy swojej tabletki ale specjalne dla psów ok. 70 zł 90 sztuk. Czy dla ludzi mają taki sam skład i również mozna podawać je naszym psiakom ?;]

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 28 czerwca 2014, 21:57

Chalupniczym sposobem jest gotowanie psu galeretki z kurzych łapek, o ile przestaniesz sie obawiac alergii na kurczaka... ;)

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 29 czerwca 2014, 23:43

"Ludzkie" tabletki często mają lepszy skład i bywają tańsze. :)
Dobra jest też galaretka z nóżek wieprzowych i cielęcych (te ostatnie trudne do zdobycia). Kurze są najtańsze.
Co do tej karmy - wydaje mi się, że dla tak młodego, rozwijającego się psiaka, 18% białka to za mało. Tak obniżony poziom białka może służyć starszym psom, ale nie szczeniakowi - chowy rosną do 2 roku życia. Roczny chow to jeszcze dziecko. Zanim zdecydujesz się na kupno, przedyskutuj to z Wetem. :)
A karm z jagnięciną jest dużo, np: http://zdrowypiesek.pl/karma-wolfsblut- ... ezyny.html i wiele innych.
Obrazek

Wróć do „Żywienie”