Josera Emotion

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Josera Emotion

Postautor: muzanka » 24 marca 2012, 23:21

Dla psów, które nie mają alergii na kurczaka, ze spokojnym sumieniem mogę polecić tę karmę.(Zjadana dość chętnie, żadnych sensacji, przyzwoite kupy). "Przerobiłam" prawie wszystkie rodzaje. Darowałam sobie kupno karmy dla ras mini i psów pracujących. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę opisać wielkość granulek.

(Josery bez dopisku Emotion nikomu nie polecam, bo składa się głownie ze zbóż, z niewielkim dodatkiem produktów pochodzenia zwierzęcego (ok.4%), czyli piór, kopyt, mielonych kości, grzebieni- ogólnie odpadów. :sick: Pies-nie ptak i zazwyczaj z własnej woli nie rwie się do pszenicy, czy kukurydzy.

Moim futrzakom najbardziej odpowiadają (w kolejności chęci do jedzenia):

1.Optiness
Białko 22,0%
Tłuszcz 12,0%
Włókno 3,0%
Składniki główne- mączka z mięsa drobiowego (min. 24%), ryż, jęczmień, ziemniaki (min. 10%), tłuszcz drobiowy, mączka jagnięca (min. 4%)
Składniki dodatkowe- wysłodki suche, drożdże, substancje mineralne, mączka z cykorii,
Karma dla psa dorosłego o normalnej aktywności.
Nie zawiera kukurydzy, pszenicy i soi, lecz lekkostrawny ryż i jęczmień.
Ziemniaki i jagnięcina czynią karmę zdrową i lekkostrawną.

2.Balance
Białko 20,0%
Tłuszcz 8,0%
Włókno 3,0%
Składniki główne- mączka z mięsa drobiowego (min. 24%), ryż, mączka kukurydziana, kukurydza
Składniki dodatkowe- wysłodki suche, tłuszcz drobiowy, drożdże, substancje mineralne, mączka z cykorii, mączka z małży
Pożywienie o obniżonym poziomie białka, z małą zawartością tłuszczu, przeznaczone dla psów starszych oraz dla psów z ograniczoną aktywnością ruchową.
Umiarkowane żywienie może spowodować redukcję wagi.Obniżona zawartość białka odciąża wątrobę i nerki, sprawia, że karma sprzyja zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.
- specjalna karma dla psów starszych lub dla psów z ograniczoną aktywnością
- dodatek mączki z małży - źródła chondroityny i glukozaminy zapewnia prawidłowe funkcjonowanie kośćca, stawów i chrząstek stawowych
- kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6 dbają o zdrowy wygląd skóry i lśniącą sierść.

3.SensiPlus
Białko 24,0%
Tłuszcz 12,0%
Włókno 3,0%
Składniki główne- mączka z mięsa drobiowego (min. 31% w tym mączka z kaczki min. 15%), mączka kukurydziana, ryż (min. 15%), kukurydza, tłuszcz drobiowy
Składniki dodatkowe- wysłodki suche, drożdże, substancje mineralne, mączka z cykorii
Karma z dodatkiem kaczki - źródła białka, ryżu - źródła węglowodanów oraz bez dodatku zbóż glutenowych.
Zawartość witaminy E chroni i wspomaga system immunologiczny.

4.Festival
Białko 26,0%
Tłuszcz 16,0%
Włókno 3,0%
Składniki główne- mączka z mięsa drobiowego (min. 27%), ryż (min 15%), kukurydza, mączka kukurydziana, tłuszcz drobiowy, mączka z łososia (min. 6%)
Składniki dodatkowe -wysłodki suche, drożdże, substancje mineralne, mączka z cykorii, mączka z małży
Dla psów domowych oraz psów towarzyszących o przeciętnym zapotrzebowaniu na energię.
Zawartość witaminy E chroni i wspomaga system immunologiczny, dodatek mączki z małży - źródło chondroityny i glukozaminy zapewnia prawidłowe funkcjonowanie kośćca, stawów i chrząstek stawowych.
Można podawać w postaci suchej, lub zalać ciepłą wodą, która po wymieszaniu z karmą tworzy sos.

(Starałam się skrócić opisy producenta i wywalić wszelkie "pitu pitu". Jeśli coś przeoczyłam, mówi się trudno.) :)
Obrazek

mss16

Re: Josera Emotion

Postautor: mss16 » 25 kwietnia 2012, 16:23

Z Josera mogę polecić josera festival. Mój wybredny Leoś uwielbia ją :)

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 28 października 2014, 22:55

Pojawiła się nowa u nas karma, czyli Josera Emotion Lamb /Rise.
Moje z zapałem jedzą już drugi 15 kilogramowy worek i nie narzekają. :D Ja też jestem zadowolona, bo to, co wychodzi " z drugiej strony" łatwo sprzątnąć. :D

"JOSERA Lamb & Rice jest alternatywą dla mięsa drobiowego. Niski poziom białka i tłuszczu sprawiają, że JOSERA Lamb & Rice jest doskonałą karmą zarówno dla psów z wrażliwym układem pokarmowym jak i dla psów z ograniczoną i normalną aktywnością.
Wybrane źródła białka (jagnięcina, ryż, kukurydza, drożdże) dla psów z wrażliwym układem pokarmowym
25 % suszonej jagnięciny jako jedyne źródło białka zwierzęcego (odpowiada to ok. 60 g świeżego mięsa na 100 g suchej karmy)
Lekkostrawna i bardzo smaczna
Niski poziom białka i tłuszczu
Kompletna karma dla dorosłych psów.
Skład: mączka z jagnięciny 25,0%, ryż 25,0%, kukurydza, mączka kukurydziana, pulpa buraczana, tłuszcz drobiowy, hydrolizowane białko zwierzęce, drożdże, chlorek sodu, chlorek potasu.
Składniki analityczne:
Białko surowe % 21,00
Tłuszcz surowy % 11,00
Włókno surowe % 3,00
Popiół surowy % 8,00
Wapń % 1,80
Fosfor % 1,10
Sód % 0,45
Magnez % 0,11
Energia metaboliczna MJ/kg 14,70
Kcal/kg 3519

Dodatki dietetyczne na kg:
Kwas pantotenowy mg/kg 50
Kwas foliowy mg/kg 5
Biotyna mcg/kg 800
Tauryna mg/kg 1000
Żelazo (siarczan żelaza II, jednowodny) mg/kg 180
Cynk (uwodniony chelat glicyny Zn) mg/kg 160
Mangan (tlenek manganu II) mg/kg 16
Miedź (uwodniony chelat glicyny Cu) mg/kg 20
Jod (jodek wapnia) mg/kg 2
Selen (selenian sodu) mg/kg 0,25

Dodatki dietetyczne na kg:
Witamina A I.E./kg 18000
Witamina D3 I.E./kg 1800
Witamina E mg/kg 200
Witamina B1 mg/kg 15
Witamina B2 mg/kg 20
Witaminan B6 mg/kg 20
Witamina B12 mcg/kg 100

Dodatki technologiczne:
przeciwutleniacze: bogate w tokoferol ekstrakty pochodzenia naturalnego." (źródło - internet)
Obrazek

Dinka

Postautor: Dinka » 21 marca 2015, 13:52

My już przerobiliśmy kilka suchych karm, ale odkąd karmimy Yoshiego Joserą jest o.k. Kupuję Festival lub Optiness,

Wróć do „Żywienie”