Witaminy,preparaty ,inne dodatki .

esperanza

Witaminy,preparaty ,inne dodatki .

Postautor: esperanza » 29 marca 2012, 13:30

Jak myślicie,czy podając gotowe zbilansowane karmy ,powinno się podawać witaminy?
Kto z was stosował jakiekolwiek oleje do karm?Ja podawałam jesienią Olej lniany tłoczony i powiem tak;psy jadły z smakiem karmę polaną tym olejem (2 łyżki dziennie)oraz włos świecił się niesamowicie.Są też oleje z łososia-tego nie próbowałam.
Chciałabym także poznać wasze zdanie na temat preparatów na stawy -czy glukozamina i chondroityna zawarte w karmach są w wystarczającej ilości?
Jakie preparaty na stawy polecacie .Słyszałam ,że np;Artroflex ma działanie uboczne na trzustkę i wątrobę-nie wiem czy to prawda?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: Witaminy,preparaty ,inne dodatki .

Postautor: muzanka » 29 marca 2012, 18:44

esperanza pisze:Jak myślicie,czy podając gotowe zbilansowane karmy ,powinno się podawać witaminy

Wg mojego Weta- nie, ale był taki okres "strajku głodowego" moich futer, że wręcz zalecał mi polewanie suchej karmy olejem winogronowym- 1 łyżka stołowa przy każdym karmieniu. Skutek był odwrotny od przewidywanego - psy utyły, chociaż teoretycznie nie powinny. Niby lepiej jadły, ale... Tych "ale" było tyle, że już nie dolewam żadnych tłuszczów do jedzenia.
esperanza pisze:Są też oleje z łososia...

Tak, dostałam w promocji ; Duśka zeżre wszystko, ale Ozzie z daleka powąchał michę i lekceważąco wypiął na mnie "trzecie oko" ( dla niezorientowanych- takie "cóś" {gwara łódzka}, widoczne dla człowieka, gdy chow się obróci stroną odwrotną do pyska). ;)
esperanza pisze:czy glukozamina i chondroityna zawarte w karmach są w wystarczającej ilości?

Raczej nie, chyba, że pies nie objawia żadnych problemów ze stawami, czyli, nie pokulewa, nie szura nogami, nic go nie boli.
esperanza pisze: Jakie preparaty na stawy polecacie .Słyszałam ,że np;Artroflex ma działanie uboczne na trzustkę i wątrobę. Jakie preparaty na stawy polecacie .Słyszałam ,że np;Artroflex ma działanie uboczne na trzustkę i wątrobę

Tak- dla ludzi, bo żyją długo, muszą robić przerwy w stosowaniu.
Jak powiedział mój Wet (a ja mu wierzę), psy żyją za krótko , żeby odczuć działania uboczne tych preparatów na wątrobie, czy trzustce.
Większość dużych, masywnych psów ma jakieś problemy ze stawami. :(
Ja wypróbowałam wszystkie "psie"specyfiki - ArthroFos, ArthroDol, itp... Wydałam majątek, a rezultatów ZERO! :( :( :(
Dłuuuuuuugo szperałam w internecie, aż znalazłam "ludzki " suplement diety, który o dziwo spowodował, że Ozzie nie kuleje,nie "zamiata" prawą rączką. :D
Nie twierdzę,że tak samo działa na każdego, ale DZIAŁA na Ozryska . :) To Arthroblock Forte.
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 29 marca 2012, 20:47

Cziri jada "domowe" obiadki ,a śniadania i kolacj- sucha karma.Od czasu do czasu staram się dodać wywar z kości cielęcych do normalnie gotowanych warzyw z mięsem (różnorodnym) i makaronem, lub ryżem. I wydaje mi się, że to zupełnie wystarcza. Od wielu miesięcy nie mamy żadnych kłopotów ani z sierścią, ani z kulawiznami, choć początkowo nie było łatwo... ;)

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 14 grudnia 2012, 22:38

Roxy ma problemy z miękkimi nadgarstkami. Wet polecił mi przez 4-8 tygodni podawać "ludzki" lek na stawy Arthrostop lub Artresan. Podaję Artresan, pół tabletki dziennie, już 5 tygodni, ale nie widzę poprawy prawie wcale. :(
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 15 grudnia 2012, 00:56

Nie chcę wchodzić w kompetencje weta, ale moim zdaniem pół tabletki dla psa o wadze ok. 20 kg to za mało. Kiedy Ozzie (ponad 36 kg) pokulewał, to dostawał 2 tabletki dziennie Arthroblock Forte przez 3 miesiące, potem miesiąc przerwy itd... Poprawa była widoczna po tygodniu. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 15 grudnia 2012, 18:48

Mawetko, bo to tylko suplement diety, nawet nie "paralek". Te specyfiki maja tylko jedną właściwosc: sa dosc drogie i napewno nie zaszkodza... Podobny efekt (lub jego brak) mozna osiagnac gotujac kostne wywary( np z kurzych łapek lub cielęcych kosci) Nie mam osobistych doswiadczen ale podobno zwierzeta prowadzone na diecie barf rzadziej lub w ogole nie maja kłopotów ze stawami ( ale to juz inna historia)

Awatar użytkownika
angels2708

Postautor: angels2708 » 12 lutego 2013, 08:29

a wiecie może co można podawać by z pyszczka miała ładniejszy zapach??
czy tylko pozostaje mycie ząbków?
->Shilla 18 październik 2012
-->W domku od 28 grudzień 2012

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 13 lutego 2013, 00:22

Można podawać tabletki z chlorofilem, są także gryzaki zawierające chlorofil, ale nie każdy pies to lubi. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 14 lutego 2013, 15:22

Ja mam gryzaki z chlorofilem ale Simba nawet nie chce tego powąchać.. :lol: - uparta bestia..

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 14 lutego 2013, 15:27

Roxy ostatnio miała problemy z łapką-kulała, po podaniu leków przeciwbólowych przeszło. :) Znajomi stwierdzili, że powinnam podawać Jej coś na kości: witamina D3, albo wapń. Co Wy na to?
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Wróć do „Żywienie”