Produkty mleczne

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Produkty mleczne

Postautor: muzanka » 29 września 2012, 00:25

W innym wątku Lami wspomniała o modach i kontrowersjach w żywieniu.
lami pisze:Łącznie z ostatnim pomyslem ze nie ma wiekszej trucizny dla dorosłych ssaków jak mleko i jego przetwory :D
No właśnie. ;) Ostatnio często o tym słyszę w różnych programach, ale uważam, że to wierutna bzdura. Moje psy często dostają trochę mleka rano, jogurt, śmietanę, biały, czy żółty ser jako "zachęcacz" do każdego posiłku(suchej karmy ) i żadnych zatruć nabiałem nie stwierdziłam.
Mało tego, mój nieżyjący już ON'ek dzięki codziennej porannej porcji mleka przestał wymiotować żółcią. Ile ja się z nim nabiegałam po Wetach, ile zastrzyków dostał, zaleceń dietetycznych i nic nie pomogło - wymiotował codziennie. :( Ustalono już datę operacji odźwiernika, przed którą uratował go czysty przypadek. Kiedy byliśmy na wakacjach mój tata dając mleko swojemu psu, dał i jemu. Oczywiście najpierw byłam zła, ale okazało się, że wymioty ustały. Pies nagle ozdrowiał! :O Dlatego nie wierzę w szkodliwość produktów mlecznych. Owszem, przyswajalność wapnia i białka może być mniejsza u dorosłych psów (tak jest u ludzi), ale trucizna? Ech, czego to jeszcze nie wymyślą? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
marie1012

Re: Produkty mleczne

Postautor: marie1012 » 29 października 2012, 01:44

Ja też jakoś nie jestem przekonana do tego, że produkty mleczne są niezdrowe.
Simba jak bym mały, zajadał się strasznie serkami wiejskimi, serkami danio itp.
Ale na chwile obecną już go do tego nie ciągnie, czasami chlipnie sobie odrobinę mleka (szczególnie jak wyczuje zacierki :P ), za to strasznie zajada się serem żółtym.
Mam wrażenie nieraz, że gotów jest zrobić dla jednego plasterka wszystko! :lol:
Nigdy nic po produktach mlecznych mu nie było, być może dlatego, że nie były to jakieś strasznie duże ilości. :)
Ostatnio zmieniony 30 października 2012, 12:00 przez marie1012, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Produkty mleczne

Postautor: lami » 29 października 2012, 21:53

Bo tak naprawde to to, co kochamy szkodliwe byc nie moze... ;) a ze niezdrowe? całowanie tez jest niezdrowe... :D

Wróć do „Żywienie”