BARF

dziubasek1978

BARF

Postautor: dziubasek1978 » 8 lutego 2013, 21:02

Ma pytanie czy ktoś karmił lub próbował karmić swoje futra Barf?Ja dziś kupiłam wołowinę na próbę zjadł szybko.Pewnie nie będę na stałe go tym karmić bo to drogi interes ale ....niby zachwalana jest takie żywienie.?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: BARF

Postautor: muzanka » 9 lutego 2013, 23:58

Nigdy całkowitej diety BARF nie wprowadziłam, ale surowe mięsko, jarzynki daję od czasu do czasu. Nigdy nie zaszkodziły. :)
Są osoby przekonane do takiego żywienia psów i bardzo to chwalą. Ozzie czasem kręci nosem. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
bobovita66

Postautor: bobovita66 » 10 lutego 2013, 16:29

Argo surowe mięso i warzywa zajadał jako maluch. :) Na chwilę obecną nie interesuje go takie jedzonko. ;) Nawet kości, są o wiele smaczniejsze ugotowane. :lol: . Surowym mięsem i warzywami karmiony był nasz wilk Atos, nawet nie sądziłam, że to rodzaj diety. 8-)

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 10 lutego 2013, 18:56

Bączki były aż dwa puszczone ,ale za to kupa jak na medal.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 10 lutego 2013, 23:20

takie mięsko musi byc swieze i z pewnego żródła, inaczej mogą byc kłopoty...ale chyba i tak lepsze niz sztuczna sucha karma swiecąca od konserwantów

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 10 lutego 2013, 23:42

Gdyby ktoś był zainteresowany takim sposobem żywienia, podaję przykładowy jadłospis uzyskany od Moniki1964 z club-chow (adoptowała Tamira), która w ten sposób karmi swoje futra:

"nie dajemy nic przetworzonego
nie dajemy klusek, ryżu, kaszy, pieczywa
nie podajemy wieprzowiny
grubych kości np. wołowych goleni itp.
mięso nie musi być I gatunku; im więcej żyłek, tłuszczyku itp, to lepiej

W zależności od wagi twojego psa, dajesz mniejsze, lub większe porcje. Zasada jest jedna- 1 dag posiłku na 1 kg masy ciała. Ponieważ wszystkie chow'y ważą około 30 kg, podaję przepis na jedzenie dla 30 kilogramowego psa.

Śniadanie
5 dag korpusów kurzych, lub żeber cielęcych, albo jagnięcych
2,5 dag mięsa - indyk, wołowe, kurczak, jagnięcina, lub cielęcina
2,5 dag podrobów - zawsze wątróbka, a do tego płucka cielęce, jagnięce, lub wołowe serca, nerki, śledziony z w/w zwierząt; 10 dag razem

Wieczorem
10 dag korpusów kurzych, lub żebra jagnięce, cielęce
5 dag mięsa kilku gatunków: kawałek wołowego, kawałek indyka, kawałek cielęciny
2,5 dag wątroby wołowej, kurzej, indyczej, lub jagnięcej
2,5 dag innych podrobów
razem wieczorem 20 dag

Do każdego posiłku przed podaniem dodać łyżeczkę oleju lnianego, lub oliwy z oliwek, lub tranu.
Między posiłkami możesz podać kilka łyżek jogurtu (1 raz w tygodniu z żółtkiem)
starte drobno surowe warzywa i owoce (oprócz cebuli!!!) pomieszane z jogurtem, lub kefirem. Jeżeli pies nie chce warzyw, to nie zmuszaj.

Na Barf'a przechodzimy od razu. Po prostu pewnego dnia stawiasz przed psem miskę z surowym jedzeniem i patrz spokojnie jak gryzie kości i czy sobie radzi. Nie ingeruj, nie zabieraj miski i nie dokarmiaj niczym innym jak nie będzie chciał jeść. Z każdym dniem zobaczysz jak mu coraz bardziej smakuje. Na początku może jeść wolno - bo to coś nowego. Potem będzie pochłaniać tę surowiznę.
Tamir jak do mnie przyszedł od pierwszego posiłku jadł tylko surowe - u Iwonki gotowane. Na początku wyrzucał wątróbkę z miski, po 2 dniach jadł też wątróbkę."
Obrazek

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 11 lutego 2013, 19:05

Ogólnie nasz Cezar nie będzie na tej diecie bo za drogi interes jutro dam mu resztę i kończymy z surowym mięskiem będziemy gotować .Naszemu kupiłam wołowinę bez kości i bardzo mu smakuje.

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 11 lutego 2013, 19:35

W warunkach wielkomiejskich, hipermarketowych, bez dostępu do tanich rzeźni, takie żywienie jest mało realne. :( Ja swoim psom czasami "wtrącam" surowiznę i na pewno to nie szkodzi. :) Niestety od wielu lat nawet na znanym "Bałuckim" nie uświadczysz cielęcego ogonka, jagnięcych żeberek itp. :( Tylko pomarzyć. Ech! :(
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 11 lutego 2013, 22:17

słyszałam ze są gotowe mieszanki dostarczane przez wytwórców, nie wiem czy nie sciemniam ale chyba tez dostępne jako mrozonki? Wszystko razem chyba i tak jest dosc uciązliwe....

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 11 lutego 2013, 22:52

Nie ma to jak gotowe! :) A i tak każdy karmi "po swojemu". ;) :D Co chow, to.... :lol:
Obrazek

Wróć do „Żywienie”