Problemy o oczkami

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Problemy o oczkami

Postautor: lami » 17 marca 2016, 23:10

chowki to niestety psy bardzo czesto cierpiace na atopie, co oznacza ze zapalenie skóry na tle alergicznym, zapalenie ucha czy zapalenie spojówek to niekonczaca się historia... :( :( ale przy odrobinie troski i staran mozna zminimalizowac częstość nawracajacych stanów zapalnych, a z wiekiem troszke tez i wyrastaja ...

Awatar użytkownika
Goldi

Postautor: Goldi » 18 marca 2016, 03:35

Na szczescie ona nie ma żadnych innych problemow skórnych czy czegos innego... Tylko te oczyska, ale damy rade :) zal mi jej tylko ze tyle musi znowu cierpiec po operacji No ale to dla jej dobra...
Paula i Goldi , a juz nie bawem dolaczy do nas Mufin :heart: 3:) :twisted: :D :P :ph34r: :wub: :wub: :wub:

martagrobelna

Postautor: martagrobelna » 5 lutego 2017, 00:05

Hej wszystkim!
Mój Chow ma prawie 2 lata już i od małego cały czas jej łzawią oczka. Byłam już u 3 albo 4 lekarzy i nie ma z nimi generalnie żadnego problemu. Nie ma entropii, nie ma zadrapań ani wrzodów. Są zupełnie zdrowe, ale cały czas tak jakby leci z nich woda - czysty płyn :/ Może ktoś miał podobny problem? Mała ma alergię na roztocza i lekarz kazał nam ją odczulić dopiero na wiosnę - myślicie, że to od tego? W domu ma ciągły kontakt z kurzem niestety więc robią jej się raz na jakiś czas hot spoty jak chyba u każdego chowa. Już bym chyba wolała, żeby miała entropie bo zrobiliby jej zabieg a tak to ciągle chodzi z mokrym pyszczkiem i włosy jej ostatnio nawet wypadły z kilku miejsc na pyszczku, które są ciągle mokre. Jakieś pomysły? :( ma kropelki i przemywam jej oczka specjalnymi chusteczkami albo herbatą ale to niewiele daję

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 5 lutego 2017, 21:27

Przykro, ale ten typ tak ma....raz bedzie lepiej, raz gorzej ale psy cierpiace na atopowe zapalenie skóry maja tez zwykle zapalenie spojowek..chroniczne, Da się to podleczyc, ale na calkowite wyleczenie raczej bym nie liczyla... powodzenia życzę :D

Wróć do „Zdrowie”