Rzepki kolanowe

Awatar użytkownika
Natala726

Rzepki kolanowe

Postautor: Natala726 » 18 maja 2017, 11:11

Witam.
Moja Niunia ma 1,5 roku. Jesteśmy po pectinektomii ( zabiegu dot. dysplazji), jednak u mojej suni po jednym ze spacerów pojawiła się kulawizna tylnej łapki. Pomijając już problemy z przednimi nóżkami, Wet stwierdził że jest to wyskakująca rzepka w lewym kolanie. Po lekach kulawizna ustała, jednak coś w tej łapcę po dłuższym spacerze strzelało. Wet zadecydował ze musi wykonać operacje pogłebienia rowka. W miedzy czasie w trakcie rekonwalescencji po zabiegu bioderek pies przy wyskakiwaniu na łóżko uderzyl kolankiem tym razem prawym i sporadycznie podkuliwała nóżkę. Wet stwierdził ze raczej bedzie potrzebna również operacja na to kolano. 2 tyg przed operacją pies zaczął intesynwie wygryzać obie łapki od wenwnątrz. Byłam przekonana że bolą ją te kolana. Jednak w dzien operacji tj. Wczoraj wet powiedzial że to przez alergie , a nie z bólu, gdyby Niunia nie była juz w narkozie nie wiem czy decydowałabym sie na tą operacje. Jesteśmy właśnie dzień po zabiegu i nadal mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam decydując się na zabieg. Czy ktoś ma chowka po takim zabiegu ? Jak wygladała rekonwalescencja? Czy pies wrócił do sprawności i nie utykac po takiej operacji ? Mam wątpliwości, ponieważ czytałam ze czasem pies po tej operacji cały czas utyka na tę nogę... a mój pies chodził normalne tzn. Czasem faktycznie podkulila nóżkę jak ją nienaturalnie wygięla ale po rozprostowaniu jej przeze mnie wracała do spaceru jak gdyby nigdy nic....

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Rzepki kolanowe

Postautor: lami » 18 maja 2017, 22:37

wiesz, mysle ze w przyszlosci warto miec opinie conajmniej dwoch wetow..To powazne operacje ortopedyczne i i dobrze jesli diagnoza jest pewna i potwierdzona.. Powodzenia i duzo zdrowia :D

apis

Re: Rzepki kolanowe

Postautor: apis » 30 maja 2017, 10:46

Żeby nie dopuścić do sytuacja jak wyżej opisana daję profilaktycznie mojej Layli ArthroVet ha i collagen - VetExpert. Jest to preparat, który działa odbudowująco i wspomagająco na stawy i chrząstki stawowe. Wolę dmuchać na zimne, żeby uniknąć problemów.

Wróć do „Zdrowie”