Problemy z siusianiem

Awatar użytkownika
edzia

Problemy z siusianiem

Postautor: edzia » 10 grudnia 2013, 11:22

Czy wasze chowki jako szczeniaki miały częste problemy z zapaleniem pęcherza ?
Niestety moja suka co miesiąc jest u weterynarza z takimi problemami. Przez to ma mniej ruchu i szybko tyje (5 miesiecy). Żeby nie pogorszyć spacery są krótkie ale częstsze - zalecenie weta. Ostatnio poszłam z nią na wybieg żeby pochasała, a tu 2 dni później początki zapalenia pęcherza :S i tak za każdym razem po dłuższym spacerze. A jak to młody psiak nie bardzo jej sie podoba perspektywa siedzenia w domu. Czy takie częste problemy są normalne ?

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Problemy z siusianiem

Postautor: lami » 10 grudnia 2013, 23:34

To raczej nie jest norma,a skad to podejrzenie ze cos sie dzieje?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 11 grudnia 2013, 00:11

Czy to na pewno zapalenie pęcherza? Czy wet robił jakieś badania?
Obrazek

Awatar użytkownika
edzia

Postautor: edzia » 11 grudnia 2013, 13:25

Głownie mozna się zorientować że coś się dzieje złego z pęcherzem Majeczki to to że o wiele częsciej siusia. Jest to siusianie-wyduszanie tzn siusnie kilka kropelek ale co kilka krokow. I jej potrzeba pojawia się znaczie częsciej bo placze ze chce wyjsc co min 2-3 godziny nawet w nocy.
Pierwszy raz gdy miala zapalenie to przestala jesc,a ze jest wybredna to nie zorientowalam sie o co chodzi. Wybrzydała ze dwa dni. A pozniej obudzila mnie jak zwykle o świcie na siusiu. Zanim zdarzylam sie ubrac to zsiusiala sie na podloge. Okropnie, straszliwie smierdzilo, jak nigdy. Wszystkie okna musialy zostac otwarte zeby pozbyc sie tego "zapachu". A w moczu byly krople krwi. Oczywiście od razu tel do weta, wzielismy probke moczu.

Badania moczu były robione przez weta plus ogolne ogledziny i macanko. Podobno wyszlo ze to zapalenie pecherza. Teraz to już 3 raz i cos mi sie to wydaje podejrzane, ze to zapalenie niby wyleczone a ciagle wraca. Niby ze mlode psy tak maja. Od dziecinstwa psy krecily sie u mnie po domu i chyba zaden nie mial takich problemow.

Zapytalam czy to normalne bo juz sie zaczynam bardzo powaznie martwic. Chucham i dmucham na to moje "dziecko" a ono ciagle choruje. Zapisalismy sie na ogolne badania do innej kliniki dla psow, niech oni obie obejrza moja Majeczke.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 13 grudnia 2013, 20:20

Konieczne do rozpoznania jest badanie ogólne moczu, byc moze tez posiew (badanie bakteriologiczne) i usg pecherza, bo moze są jakies wady anatomiczne? ?Częste stany zapalne absolutnie nie sa norma w zadnym wieku

Awatar użytkownika
edzia

Postautor: edzia » 16 grudnia 2013, 18:05

Dostaliśmy dziś szczegółowe badanie moczu.
Wynik bardzo zły :( Lekarka z tej nowej kliniki oznajmiła nam że liczba bakterii w moczu jest wręcz niepoliczalna, dodatkowo w moczu wykryli podwyższoną liczba białych i czerwonych krwinek. Jutro jedziemy na USG iczekamy na wyniki badania krwi.

Przez bagatelizację problemu przez poprzedniego weterynarza pieek się tylko męczy :x

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 17 grudnia 2013, 02:48

Znalezienie odpowiedniego weta niestety nie jest łatwe. :(
Obrazek

domiika

Postautor: domiika » 29 maja 2014, 14:03

Moja Samba mimo że wciąż skusiła czasami w domu to od wczoraj sika dosłownie co 20 minut nie jest to wymuszone kilka kropel ale sika całe kałuże mocz jest bardzo żółty czy to może być zapalenie pęcherza?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 29 maja 2014, 21:57

Nie chcę wyrokować, ale tak może być. :( Najwyższy czas udać się do weta i zrobić badania! Nie ma na co czekać! Samo nie przejdzie. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 29 maja 2014, 23:19

Koniecznie do weta i na badanie moczu, bo to moze byc grozne...

Wróć do „Zdrowie”