SIERŚĆ

Korciakowo
Kontaktowanie:

SIERŚĆ

Postautor: Korciakowo » 2 czerwca 2014, 18:41

Nie wiedziałam gdzie to zamieścić czy tu czy do pielęgnacji ale dodaje to tutaj ... to tak Korze jak nigdy wypada sierść. Można powiedzieć łysieje . Tak nagle, chodzi o to ,że ma takie dwa miejsca w których dziwnym trafem nie ma sierści. Jest to na tyłku jak ja to nazywam pośladku niezbyt to widać ale jak ma włosy pod włos to widać i to bardzo tak to jej włosiska to zakrywają . I drugie miejsce to tak w połowie grzbietu ma takie wcięcie moja siostra powiedziała ,że to była moja nieudolna próba strzyżenia Kory , lecz ja od roku nożyczek do Kory nie używam do strzyżenia :D Mój brat to zauważył tak jak ja ... i jak się dotyka tej łysiny na grzbiecie (nie wiem czy to można nazwać łysiną po prostu nie ma tam dużo futra. ) to tak szorstko się czuję a na tym pośladku to ma kompletnie łyso :| W pewnym momencie i taki widać ciemny placek . A na dodatek jej się skóra łuszczy, zaprzyjaźniona pani wet. która nie widziała Kory powiedziała ,że jej pies miał tak samo i mu to przeszło ale to pani wet. od drobiu która jest behawiorystą. Mówią w domu ,że to od kleszczy w tym roku miała ich z 6 :( Do weterynarza nie ma czasu, wiem powinnam od razu iść. Proszę powiedzieć czy zaobserwowaliście to u swoich chowków. W tym tygodniu NA PEWNO punkt WETERYNARZ ;)

SĄ 3 PRZYCZYNY TEGO I NIE WIEM CZY SIĘ NIE MYLĘ :

1. Kora nam raz zwiała w krzaki i po tym wieczorem zauważyłam te łysość na tyłku. Mogła sobie wyrwać...
2. Kora tak z 2 tyg. wypapła się w takim błocie, to było błoto i woda z takich hal jak są te indyki. I to był ten cały brud z hal od tych indyków.
3. Po szamponie, kiedy się wytaplała. Wzieliśmy ją pod zimną wodę - było gorąco- i potem umyłam szamponem za 6 zł z nagietkiem i tymiankiem...

Nie ma ŻADNEJ mowy o wygryzaniu... Korę się drapie jak widzimy ,że ją coś swędzi :) Poza tym się ją cały czas obserwowało przez ten tydzień ;) Mogę dać zdjęcia :)
"Dla swego psa każdy jest Napoleonem. To powód nieustającej popularności psów." ALDOUS HUXLEY

Awatar użytkownika
Mufa

Re: SIERŚĆ

Postautor: Mufa » 2 czerwca 2014, 22:29

Na wstępie przeproszę, bo możesz uznać moją wypowiedź za niezbyt grzeczną, ale ... jak można przy takich objawach nie mieć nawet chwili, żeby pójść do weterynarza :blink: Przecież to może być coś poważnego, z Twoich opowiadań, na Twoim miejscu gnałabym czym prędzej do weta. Dla mnie każda nawet maleńka zmiana w zachowaniu, czy tym bardziej zdrowiu Mufy to nieprzespane noce dopóki nie pójdę do weterynarza i nie otrzymam pełnych informacji na temat cóż to takiego. Lepiej dmuchać na zimne niż później płakać, że nie zareagowało się w czas ;) Więc lepiej nie "gdybać" tylko biegusiem do specjalisty ;) Koniecznie daj znać cóż to takiego było ;)
Kamila ;)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 2 czerwca 2014, 22:46

Mufa ma racje...to co opisujesz nie jest normą- zadne takie łyse placki nie powinny sie pojawiac, Wizyta u weta konieczna..

Korciakowo
Kontaktowanie:

Postautor: Korciakowo » 3 czerwca 2014, 17:53

Tak wiem, jutro jadę do weterynarza. Jestem osobą niepełnoletnią i nie mieszkam w mieście. Mam weta ok. 16 km to mało lecz... moja mama miała zamęt w pracy. Dziś nakrzyczałam na mamę ,że jak chcę żeby Korze coś się stało to proszę. Jak będę coś wiedzieć to się odezwę :)
"Dla swego psa każdy jest Napoleonem. To powód nieustającej popularności psów." ALDOUS HUXLEY

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 3 czerwca 2014, 18:03

Czekamy na informacje :)
I oczywiście trzymamy kciuki ;)
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 3 czerwca 2014, 19:57

To dobrze, nie można czekać z takimi rzeczami niestety, pies to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim to ogromny obowiązek ;) Daj koniecznie znać co powie wet ;)
Kamila ;)

Korciakowo
Kontaktowanie:

Postautor: Korciakowo » 6 czerwca 2014, 16:29

Jesteście kochane ,że tak się martwiłyście :) Korci NIC nie było, tylko skąd te przerzedzenia ? Kora miała jakieś choróbsko i my nie zauważyliśmy a ,że to silna sunia to sama się wyleczyła. Raz wymiotowała i to przez chorobę, i stąd te przerzedzenia taki ala skutek :) Pan nas pochwalił za piękną sierść, ładny zapach i baardzo czystą skórę. U tego pana weta była pierwszy raz i poczuła od niego pozytywną energię, nie warczała i nie wyrywała się tak jak u poprzednich (nie byliśmy z nich zadowoleni ), chodź pan ją "czochrał" po głowię, tyłeczku :) Dał na FYPRYS i zalecił minerał z Biotyną :) Kupimy DOLFOS DOLVIT BIOTYNA polecacie ? :)

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 6 czerwca 2014, 18:41

To dobrze, że już jest wyjaśnione wszystko ;) O tym preparacie nie słyszałam nigdy, więc nie powiem;) A znaleźć odpowiedniego weta to niezła sztuka ;) Pozdrawiamy ;)
Kamila ;)

Wróć do „Zdrowie”