Waga chow chow

Awatar użytkownika
montana39

Waga chow chow

Postautor: montana39 » 29 października 2014, 00:48

Muszę zapytać, bo nigdzie nie mogę znaleźć ile powinien ważyć chowek w wieku 6 mies. Mój Oskar waży 16 kg, wet mówi że jest w normie, ale mi się coś wydaje, że ma nadwagę, bo trochę mi zleniwiał. :( Są napady wariacji. ale w sumie dużo leży.
Jak to było i jest u Was? Napiszcie coś, bo się martwię
pozdro :) AGA i OSKAR :)

Awatar użytkownika
Mufa

Re: Waga chow chow

Postautor: Mufa » 29 października 2014, 08:54

Powiem Ci, że każdy miś jest inny. Są te duże i te małe... Moja Mufa należy do tych dużych... Teraz ma roczek, waży 34 kg i ciągle rośnie. :lol: Jest bardzo duża i tak było od samego początku. Odsyłam do moich postów: viewtopic.php?f=11&t=1973 Tak, jak pisałam tam, miała 3 miesiące i ważyła 12 kg. ;)
Kamila ;)

Awatar użytkownika
montana39

Postautor: montana39 » 31 października 2014, 08:47

Dzięki za podpowiedź.
Już się uspokoiłam, zmieniliśmy weta, bo oczywiście spanikowałam i nie wytrzymałam. :) Poszliśmy do weta (tego pierwszego) i naburmuszył się, że sieję panikę. Psu nic nie jest itd... zgrzałam się strasznie :sick: i poleciałam do innego poleconego przez koleżankę. Wytłumaczył mi, że nasz Oskarek jest w normie, bo pieski z grupy w tym wieku ważą od 15 do 24 kg. Teraz Oskar waży 18 kg. Zważył go na porządnej wadze. :w00t: Dość dużo zjada. :w00t: Nawet mogę pokusić się o stwierdzenie, że jest łakomczuchem. :P Tak się dzieje odkąd wróciliśmy do normalnego jedzenia, bo wcześniejszy wet mimo, że stwierdził, że jest w normie to zmniejszył dość drastycznie porcje :S Chyba Oskar był osowiały przez to, że nie dojadał i był po prostu głodny wrrrr.... Miałam ochotę zamordować tego weta wrrrr..... Oczywiście dużo śpi, dużo chrapie. :w00t: , a na spacerach dużo biega, po prostu szaleje. No i oczywiście znowu uczulenie, tylko nie wiemy na co. Dostał zastrzyk i wet kazał go obserwować, że może zauważymy po czym wyskakują mu krosteczki, "swędziawki"?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 1 listopada 2014, 00:06

Większość opiekunów chowków sieje panikę u weterynarzy i dobrze. ;) Lepiej dmuchać na zimne. Nie chcę się powtarzać, ale to rasa rzadko spotykana. Nie każdy wet miał z nimi do czynienia, a niektórzy wręcz się ich boją. :O Znam przypadki, że odmawiali szczepień! :O
Powiem tak: dopóki to jest dziecko, to niech je, ile chce i nie trzeba przejmować się wagą. Mój Ozzie rósł jak kosmita. :lol:
Kupiłam 3,2kg psa. W wieku 3 miesięcy ważył 10,6 kg, a teraz 39,9. I nie jest gruby. Żeberka i kręgosłup ma na miejscu, łatwo wyczuwalne. :D
Waga i wzrost to sprawa bardzo indywidualna. Dawaj Oskarowi tyle, żeby się najadł. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
montana39

Postautor: montana39 » 1 listopada 2014, 00:26

Dziękuję bardzo. Tak też robię. Oskar wcina ile chce, jest zadowolony i pocieszny, a na "diecie" był smutny i osowiały. Już chyba wszystko w normie, ale ja to naprawdę jestem wrażliwa na jego punkcie. :twisted: Codziennie masuję mu po spacerach okolice stawów tak dla relaksu. :D Uwielbia to, a mój małżonek szanowny to tylko stuka się po głowie i mówi, że mi rozum odjęło. :O A ja dzięki temu obserwuję malucha, czy go nie boli, czy nie piszczy przy dotyku... Tyle się naczytałam o dysplazji, a on nie ma przecież badań w tym kierunku. Mam trochę doświadczenia w rehabilitacji i pielęgnacji stawów (w szczególności stopy i kolan ) u ludzi, a chowek to po części przecież człowiek 8-) a staw, to staw :)

pozdrawiam Aga

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 1 listopada 2014, 01:50

Wszyscy tu jesteśmy wrażliwi, a nawet przewrażliwieni. To normalne.
Cieszę się, że przybywa nam specjalistów w różnych dziedzinach. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 27 grudnia 2014, 15:19

Nie wiem, jak wasze chowki, ale Roxy się trochę przybrało na wadze. Dokładnie rok temu ważyła 21,5 kg a w środę waga pokazała 24,6 kg. :O
Faktycznie jest trochę większa i tej sierści jakby więcej. Oczywiście nie mam zamiaru jej odchudzać, ale wolałabym utrzymać u niej tę wagę. :)
A jak tam wasze futerka? Czy jakiemuś się przytyło? O dzieciaki nie pytam, bo wiadomo, że przybierają na wadze. :D Chociaż Roxy jakaś stara oczywiście też nie jest ;)
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

madziafafek

Postautor: madziafafek » 10 stycznia 2015, 22:01

Moja Suzi ma 6 miesięcy i waży 16 kg :)

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 10 stycznia 2015, 22:26

Zapowiada się na rosłą dziewczynę. ;) :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 11 stycznia 2015, 02:16

Z wypowiedzi jakie są w tym wątku wynika, że ta moja Roxy to jest najdrobniejszym chowkiem w naszym gronie. :blink:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Wróć do „Zdrowie”