Sensacje po odrobaczaniu

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Sensacje po odrobaczaniu

Postautor: lami » 18 stycznia 2015, 12:51

wiesz, karmienie psów to temat rzeka... :lol: My od lat "gotujemy obiadki"a sucha karma stoi dla urozmaicenia- Cziri zjada jej nie wiecej niz pól garstki i to nie codzień. W psiej dietetyce tez obowiązują rózne mody; ostatnio "trendy" jest powrót do zywnosci jak najmniej przetworzonej, bez konserwantów. Dośc łatwo skomponowac takie porcje gotowane w domu, zeby zaspokajały całkowite dzienne zapotrzebowanie psa, a zwykle nagroda jest widok psa jedzącego z apatetytem ;)

Adwik

Postautor: Adwik » 18 stycznia 2015, 14:07

Tina slini sie na widok wolowinki z ryzem i warzywami ale wet mowi ze karma lepsza ale ona je duuzo mniej niz zalecana porcja. Jesli swojemu piesku gotujesz to wspomagasz to jakimis tabletkami witaminami itd? Tez bym chyba chcial trzymac sie tej opcji gotowania bo i Tina w tedy szczesliwsza.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 19 stycznia 2015, 22:23

moja Cziri jest juz dorosła więc extra suplementy nie są konieczne bo staram się jej urozmaicac dietę w sposób naturalny. Twojej malutkiej mozna tak jak dzieciom podawac tran lub psie witaminy- prawie kazda lecznica prowadzi ich sprzedaz. W sumie im bardziej zróżnicowana i bogata dieta -tym lepiej. byle psa nie przekarmiac ;)

Adwik

Postautor: Adwik » 20 stycznia 2015, 11:57

Zaczela jesc wiecej bo okolo 40 granulek na jedna porcje czyli prawie polowa tego co przewiduje producent. Ale chyba przez ten Brit kupke przez to duzo mniej robi tj tylko dwa razy dziennie a wczesniej robila nawet cztery na dzien. Aczkolwiek bez rozluznien wiec chyba karma dobrze sie przyswaja? i nawet nie drapie sie juz tyle co po pedegree.

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 20 stycznia 2015, 13:26

to super ,ze zjada więcej ;) Kupki nie muszą być aż tak częste jak na początku, Mufa jak była malutka potrafiła załatwiać się po 5 razy dziennie. Później tylko 3 a teraz kiedy ma skończony roczek załatwia się z reguły raz dziennie, czasami 2 razy ;) Dzisiaj tylko ma rewolucje bo wczoraj podałam jej kasze na obiadek... Biegam z nią co godzinę na dwór ;) Na szczęście nie jest ani osowiała, nie cierpi na brak apetytu i pije jak zawsze :) Przed paroma minutami podałam jej węgiel wiec mam nadzieje ,ze brzusio sie unormuje ;)
Kamila ;)

Adwik

Postautor: Adwik » 20 stycznia 2015, 14:07

Powrotu do zdrowia zycze :) wiec 2 miesiace to juz wiek gdzie coraz rzadziej sie kupka tak? :)

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 20 stycznia 2015, 15:48

Wiesz co ja przywiozlam Mufke do domu kiedy miala troszke ponad miesiac ;) Wiec pewnie tak sie to rozlozylo w czasie ,ze jak miala 2 miesiace to kupka byla rzadziej ;) Bo faktycznie przez pierwsze tygodnie u nas w domku wynosilam ja na dwor po 15 razy dziennie bo od malego prosila kiedy chciala siusiu chociaz nikt jej tego nie uczyl ;)
Kamila ;)

Wróć do „Zdrowie”