hot spoty

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: hot spoty

Postautor: muzanka » 6 maja 2015, 22:18

Kochani! Widać, że nie przejrzeliście forum. W wolnej chwili poczytajcie wątki "Alergie" i "Wygryzienia" w tym samym dziale. ;)
A pisząc trzymajcie się tematu. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 8 maja 2015, 23:48

Ania ma rację, bo ile razy można pisac o tym samym? Hot spoty to chleb powszedni u chowkow- trzeba nauczyc sie je zwalczac w zalazku... ;)

Awatar użytkownika
Mafi

Postautor: Mafi » 11 maja 2015, 12:47

Dziewczyny mają rację. Ja się tam naczytałam i zaopatrzyłam we wszystkie środki jakie znalazłam. Trochę też się uspokoiłam i już tak nie panikuję jak coś u niego znajdę. :) Od razu leci dezynfekcja, a i już też nie kąpię go w szamponach dla psiaków, tylko mam szampon Biały jeleń i zauważyłam, że mniej się drapie. :)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 11 maja 2015, 22:52

Ważne jeszcze, żeby bardzo dobrze psa wypłukać po szamponie, to znaczy wypłukać "do białości ", a potem jeszcze trzy razy. :lol:
Cziri chyba już trochę "wyrosła" z hot spotów, za to teraz mamy problem z trądzikiem na pysku. Nie są to aż tak drastyczne zmiany jak wygryzienia na pół uda, ale bardzo swędzą i brzydko wyglądają. Trudno się je też pielegnuje, bo są tuż przy fałdach na nosie.
Ech...jak nie urok, to przemarsz wojsk... ;) :lol:

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 11 maja 2015, 23:05

Całkowita racja! Płukać, płukać i jeszcze dodam - suszyć. :)
Co do Cziri nie wiem, nie widziałam, nie jestem ekspertem, ale może to tylko pospolite zapalenie mieszków włosowych? Czasem to, co najprostsze nie przychodzi nam na myśl. Sama jesteś specem, więc wiesz, że to da się opanować. :) Co prawda paszczak to trudne miejsce, ale dla chcącego... ;) :D Trzeba próbować. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mafi

Postautor: Mafi » 12 maja 2015, 08:33

Raz go źle wypłukałam :? nie był zadowolony jak musiał z powrotem wchodzić pod prysznic :D teraz stoi tam tak długo aż mam pewność że jest wypłukany :) wycieram go kilkoma ręcznikami później zakładam koszulkę i tak chodzi chwilę po mieszkaniu jak ma humor to nawet suszarką da się później podsuszyć :)
Mam nadzieję że Cziri szybko zejdzie to z pyszczka :) A od czego takie coś się robi??

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 13 maja 2015, 23:23

trudno powiedziec od czego...zaczeło sie zimą, jak wsadzała nochala w snieg i te fałdy ciagle byly wilgotne. Powodem napewno jest zapalenie wywolane przez panoszace sie tam bakterie i grzyby, ale chwilowo nie potrafie ich zakatrupic na amen :( :oops: :x

Awatar użytkownika
Mafi

Postautor: Mafi » 18 maja 2015, 08:45

Na pewno się uda trzymam kciuki :) a dawałaś może Cziri wapno??

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 18 maja 2015, 23:40

Szewc bez butów chodzi wiec nie..... ;) :lol:

Awatar użytkownika
Mafi

Postautor: Mafi » 20 maja 2015, 12:45

hm ja rozpuszczałam wapno Mafinowi w wodzie do picia jak miał na skórze na podgardlu te strupy i podrażnioną skórę (taka czerwona była) oczywiście też to wymyłam i odkaziłam więc nie wiem co bardziej pomogło :D

Wróć do „Zdrowie”