Zjadła parówkę z folią

muganta
Kontaktowanie:

Zjadła parówkę z folią

Postautor: muganta » 17 maja 2017, 14:18

Witam

Mój psiak zjadł dziś parówkę z folią, pod moją nieuwagę wzięłą ją ze stołu i zjadła. Czy może się jej coś stać??
Ktoś miał podobną sytuację??

Proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
Ronia

Re: Zjadła parówkę z folią

Postautor: Ronia » 17 maja 2017, 16:25

Ja nie miałam, po prostu nie zostawiam bez nadzoru elementów posiłków które mogą skusić. Zawsze chowam choćby do szafki. Ale gdyby mi się coś takiego zdarzyło, dawno już bym była u weta. Może jestem panikara do naszych czworonogów, ale sztuczna osłonka parówki może być niebezpieczna. Przynajmniej ja tak uważam.

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 17 maja 2017, 16:47

Ja bym na pewno zadzwoniła do weterynarza co w tej sytuacji zrobić. W razie potrzeby bym tam pojechała
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 17 maja 2017, 20:57

Wiem, że trudne czasy, wszyscy liczymy każdą złotówkę, ale w sprawach zdrowotnych - najpierw fachowiec, a porady internetowe... Później.

Miałam już w życiu takie przypadki, że pies chapnął na dworze coś, czego absolutnie nie powinien i tak szybko połknął, że nie zdążyłam wyciągnąć z paszczy. Pety z papierosów, cała kostka mydła, pomidor, kartonik po mleku wraz ze słomką, plastikowy pojemnik z sosem do pizzy...
Oczywiście cała rozhisteryzowana natychmiast dzwoniłam do weta, a ten mi kazał obserwować zachowanie ulubieńca.
Jeśli nic złego się nie dzieje, to prawdopodobnie wyjdzie drugą stroną. Trzeba tylko poczekać. ;)
Na szczęście wszystko zostało wydalone. :D
Ale niech powyższe Cię nie uspokaja. Masz psa, więc i odpowiedzialność .
A tak nawiasem mówiąc nic nie wiemy o Tobie i psiaku. Może się przedstawisz? :) "Kącik powitalny" czeka. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 17 maja 2017, 22:13

Generalnie masz dwa wyjscia- obserwowac i ewentualnie podac lyche oleju jadalnego do karmy i ogladac kupy, zeby sie upewnic ze wyszlo..albo jak naszybciej udac sie weta..jesli folia jest jeszcze w zoladku moze sprobowac wyjac ja endoskopowo. Moj poprzedni pies, niewielki kundelek tez zafundowal sobie taka atrakcje..skonczylo sie szczesliwie..sam wykupkal folie po 4 dniach

bilbo666
Kontaktowanie:

Postautor: bilbo666 » 20 maja 2017, 11:39

Znajoma miała podobną przygodę. Tylko piesek był kundelkiem zwykłym. Zjadł mały cukierek w opakowaniu, pozostawiony przez dziecko. Nic się nie stało. Kundelek ma się zupełnie dobrze

Wróć do „Zdrowie”