Wygryzienia

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Wygryzienia

Postautor: lami » 29 lipca 2012, 22:08

Trudno powiedziec czy taka "wymiana " siersci swędzi, ale nie mozna tego wykluczyc... :D

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 30 lipca 2012, 22:39

Myślę, że wymiana sierści może powodować nieznane psu wrażenia. Ozzie w tym okresie też się podrapywał i wylizywał.
Moja teoria - przebijające się przez skórę sztywne, nowe włoski mogą powodować dyskomfort. Psiak nie wie o co chodzi, więc się podgryza. Intensywne czesanie może przynieść ulgę, a odkażanie na pewno nie zaszkodzi. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 31 lipca 2012, 22:13

Ania z całym szacunkien: włos sie nigdzie nie musi "przebijac"- ma swoje "zaprogramowane"miejsce w skórze a jego wzrost napewno nie boli :D

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 31 lipca 2012, 23:05

Bożenko, to jedynie moja osobista teoria. Nie jestem naukowcem, tylko muzykiem. :) Widzę, że Ozyrysa drażnią "wykluwające" się nowe włoski, więc snuję przypuszczenia. :)
Obrazek

zbyszek

Postautor: zbyszek » 5 sierpnia 2012, 23:27

witam serdecznie wszystkich - jestem pierwszy raz na forum , a o ile jest to to forum to samo co kilka lat temu to pewnie niektorzy pamietaja moje posty. Moj Miszka (7 lat - Katowice) ma ten sam problem. Lekarz stwierdzil malasezie i dał mu leki, oczywiscie nie przeszkadza to w wylizywaniu boku (od wczoraj) i przednich łap. Jest aktualnie na ketokonazolu - 1,5 tab /dziennie, skonczył antybiotyk Bactrim 2xdz, bierze Hepatil plus cos osłonowego. Dodatkowo przemywam go Immuralem co 3 dni , mam tez MastiJet forte do pokrywania miejsc swedzacych. Kąpiele co jakiś czas albo w Malasebie (szampon sprowadzony z Francji) lub Hexoderm (to samo tylko polskie) Jezdzimy w Katowicach do Pani dr Machury (swietny dermatolog zwierzęcy). Mial testy alergologiczna - na 23 próbki - 22 uczulenia na dwa lub trzy plusy - głównie trawki , pyłki , roztocza....ech te miśki.
Misza jest psem rodowodowym.
Nie wiem czy tez moze miec wpływ na wylizywanko rodzaj karmy. Miszka od paru lat był na Acanie Lamb&Rice i było w miare OK ale od chyba roku producent zamienil ryż na jabłko i od tego czasu (no chyba ze jest to tylko zbieg okolicznosci) zaczęły sie problemy z drapanem lizaniem zapachowymi bączkami (chyba zakupimy gdzies na allegro gaz-maski) zmienilem na Trovet-a dla hypoalergikow (atopikow) smakuje mu mam nadzieje ze to jest jeden z powodow. Taka sama sytuacje miała sąsiadka z goldenkiem - oby to było to. :S

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 7 sierpnia 2012, 21:05

Nasz też ostatnio wylizuje sobie łapy na razie nic z tym nie robię nie ma ran -czekamy czy coś się wykluje .

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 7 sierpnia 2012, 22:06

A ja na razie mam spokój! (Odpukać!):D
Obrazek

Awatar użytkownika
MyahKina

Postautor: MyahKina » 7 sierpnia 2012, 22:37

Widzę , ze nikomu obce wygryzienia,ostatnio Majka bardzo sie drapie i wygryza:( myślałam , ze może karma i zmienilam na naturalna, zobaczymy co będzie. Po upałach dostała odparzeń na kolnierzu, wet zgolił sierść i dał maść, na szczęście przeszło, teraz te wygryzienia ehhhh

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 8 sierpnia 2012, 00:03

Jaką maść dał Wet? Czy to golenie było konieczne?
Obrazek

Awatar użytkownika
MyahKina

Postautor: MyahKina » 8 sierpnia 2012, 21:30

Niestety golenie było konieczne, slimaczylo sie w wielu miejscach,pokazała sie już krew,więc żeby skóra zaczęła sie goić musiała oddychać,przepisał fuciderm gel i po pierwszym użyciu Majka odzyskała chęć do zabaw, czyli przestsło boleć

Wróć do „Zdrowie”