Wygryzienia

dziubasek1978

Re: Wygryzienia

Postautor: dziubasek1978 » 31 maja 2013, 09:25

My używaliśmy tego Polcotolon tc jest to polski lek dwa psiknięcia i łapki zdrowe ,a i przy dało się do Martyny łokci.

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 1 grudnia 2013, 17:36

Stała się rzecz straszna. Nie wiem jednak czy piszę w dobrym temacie, bo tak właściwie nie wiem co to jest. Na tylnej nodze Roxy ma coś dziwnego, próbowałam zrobić zdjęcie, ale nie wyszło zbytnio wyraźne. Czy to jest wygryzienie?
Mam to zabandażować? Posmarować czymś, czy co?
Rana wygląda tak : https://lh3.googleusercontent.com/-TJKA ... M_3454.JPG
Liczę na Waszą pomoc, bo jestem kompletnie zielona w tym temacie
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 1 grudnia 2013, 21:47

Faktycznie zdjęcie niezbyt wyraźne ;) , ale futro wokół rany wygląda na mokre i posklejane od lizania, czy gryzienia. :( Na pewno nie zaszkodzi odkażenie tego parę razy dziennie Betadine, Manusanem, Aseptem, Octeniseptem... Byle nie szczypało!, bo może prowokować do dalszego "obrabiania". Jeśli nie masz żadnego z w/w środków, to w ostateczności może być woda utleniona i Hydrokortyzon krem, byle Roxy straciła zainteresowanie tym miejscem. :D Albo coś ją tam boli, albo (bardziej prawdopodobne) swędzi. Alergia u chowków to nie nowina. :lol: Może jaka pchła jej wlazła? :(
Nie napisałaś, która to część nogi (przypuszczam, że udko), ale bandażowanie nie ma większego sensu, bo psy bardzo sprytnie i szybko uwalniają się z opatrunków. :D
Czasem na chwilę pomaga założenie ludzkiej skarpety, ale nie wszędzie się da.
Jeśli odkażanie przez 2,3 dni nie pomoże, to będziesz musiała lecieć do weta. Nie wszystko da się wyleczyć domowymi sposobami. Drobnostki - tak, ale nawet ich lepiej nie lekceważyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 1 grudnia 2013, 23:42

Mawetko niestety to wyglada na klasyczny "hot spot"- czyli Roxy to tez alergiczka i niestety "dorosła juz do wygryzien, Musisz szybko reagowac zeby nie rozlizała tego bardziej. U nas bardzo sie sprawdza 3-5 % chlorhexydyna (mannusan) ale przez pierwsze dwa dni trzeba bardzo rzetelnie przemywac 2-3 razy dziennie lub robic tzw przymoczki (potrzymac nasaczona srodkiem gaze na ranie przez kilka minut), Zwykle po 2 dniach rana pieknie obsycha, sciąga sie i pies przestaje sie nią kompletnie interesowac. Czasem wystarczy jedna pozyczona od kolegi pchla....i mamy co robic :D

dziubasek1978

Postautor: dziubasek1978 » 2 grudnia 2013, 17:52

Nasz kiedyś tak wylizał się po żwaczach ,posmarowałam ty fioletem ładnie się zasuszyło.Teraz w domu ma octenisept i też psikam jak trzeba.Nasz kot ostatnio się drapał przy szyi chyba na starość dostał alergii to octenisept mu nie służył a fiolet raz dwa się w zasuszyło.

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 11 grudnia 2013, 00:44

Obecnie sytuacja jest opanowana. Miałam w domu Octenisept, więc pryskałam ranę. Roxy przestała się nią zajmować. Rana przestała być taka krwista. Teraz został tam jakiś ciemny, czarny ślad i górka. Tak ma być?
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
kinga&teddy

Postautor: kinga&teddy » 15 lutego 2014, 16:43

Witamy.
Wczoraj wieczorem zauważyliśmy u naszego Teddy'ego dużą rankę krwawo- ropną. Rano dzisiaj pobiegliśmy do weta i pobrał wymaz, dał antybiotyk i powiedział że najprawdopodobniej jest to gronkowiec...wszystko okaże się jak będą wyniki :(
Biedny się wycierpiał dzisiaj, ale trzymamy kciuki :(
Nie wiem czy to jest wgryzienie czy mocno się podrapał?

Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 16 lutego 2014, 20:12

Nie opisałas gdzie ta rana i jaka duza wiec trudno zgadnac, ale w tym wątku znajdziesz duzo róznych porad i wszystkie skuteczne bo wypróbowane :lol: Duzo zdówka!

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 30 maja 2014, 12:41

I znów ponawiamy temat. :(
Roxy wygryzła sobie prawe udko :cry:
Psikałam Octeniseptem, ale niestety nie pomogło i dziś byłam u weta.
Podał dwa zastrzyki. Za tydzień znów do zastrzyku.
Powodem tego są jakieś grzyby. Dostaliśmy tabletki Synergal 250 mg.
Za 3-4 dni zainteresowanie tym miejscem powinno ustąpić a po drugim zastrzyku już całkowicie zniknąć. :D
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 30 maja 2014, 23:56

Mawetko szkoda ze nie czytałas tak obszernego wątku, naraziłas sie tylko na koszty... :( Gwarantuje ze dwa dni przemywania Manusanem dwa razy dziennie daje ten sam efekt, a jest duzo "zdrowsze" dla psa. Na marginesie: synergal to antybiotyk przeciw bakteriom, na Malassezie (drożdzaki) nie działa.. ;) ale gronkowce ubije ;)

Wróć do „Zdrowie”