Podawanie leków

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Podawanie leków

Postautor: muzanka » 31 lipca 2012, 02:13

Podawanie leków "dopyszcznych" nie jest łatwe. Nie dodawajcie do jedzenia z nadzieją, że może pies nie zauważy i zje przez przypadek.
Leki muszą być pod naszą kontrolą! Musimy być pewni, że pies dostał.
Ja wypracowałam sposób skuteczny (chwalę się). :D Tabletkę, kapsułkę, proszek - oblepiam czymś smakowitym, np.pasztetem, topionym serkiem, masłem; co mam "pod ręką". W tym momencie nie wchodzą w grę wskazania dietetyczne. Byle było miękkie, śliskie i "poszło"! :D
To może wydać się głupie, ale mówię "otwieramy buzię, tabletunia am" i wpycham z boku pyszczydła na język, prawie w gardło.
Gdyby psu udało się wypluć - trzeba próbować dalej. Ważne, żeby lek został połknięty bez żadnych wątpliwości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Re: Podawanie leków

Postautor: Mawet » 28 sierpnia 2012, 16:39

muzanka pisze:Nie dodawajcie do jedzenia z nadzieją, że może pies nie zauważy i zje przez przypadek.

Roxy dała się nabrać na tą sztuczkę. :D
Tabletka (na odrobaczenie) została w dwóch częściach wrzucona do karmy. Byłą biała, więc myślałam, że mała zorientuje się, że to nie jest karma, na szczęście opróżniła cała miskę i nie musiałam wymyślać: "jak by tu Jej dać tą tabletkę..?" :D
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
marie1012

Postautor: marie1012 » 28 sierpnia 2012, 19:18

Ja daje Simbie tabletki w paszteciku :D
Bo nie fatyguje sie żeby go pogryźć i połyka w całości :happy:

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 29 sierpnia 2012, 21:27

Ja tez wole zrobic z pasztetem pigułe, którą Cziri połyka na moich oczach-wtedy jest pewnosc ze lek został przyjęty, a obie strony bezstresowo to przeszły :D

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 11 marca 2014, 22:45

Pochwale sie a co mi tam ! ;D U nas przyjmowanie tabletek to pestka, Mufa siada, mowie " tabletka" Mufa rozdziawa paszcze i zjada tabletke. Bez owijania, bez podstepow od tak o sobie ;))
Kamila ;)

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 12 marca 2014, 01:25

Tylko podziwiać! :DMufka jeszcze młoda i nie zdążyła się wycwanić. :lol:
Obrazek

Tosia

Postautor: Tosia » 12 marca 2014, 14:09

hehe ;]
Nasza Tośka też bez problemu połykała tabletki, wręcz chciała je jeść.. tylko potem wszystkie znajdywaliśmy w dywanie, podczas odkurzania ;]
chowy to inteligentne bestie :D

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 12 marca 2014, 15:48

Jak Roxy czasem podaję jakąś tabletkę to też mogę Ją znaleźć na podłodze.
Ostatnio jak dostawała tabletki niestety musiałam wpychać Jej do pyszczka i masować gardełko, żeby połknęła :(
Czasem w kiełbasce też wyczuje "obcy obiekt" i wtedy już po Jej minie wiem, że zaraz będzie "rzut tabletką- cel: Pani :D " Mieli wtedy tak śmiesznie jęzorem :lol:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
bobovita66

Postautor: bobovita66 » 12 marca 2014, 21:41

:lol: U nas zazwyczaj wszelkie tabletki, lekarstwa połykane są bez problemu może dlatego, że karmiony jest łyżką, ale mówić do niego trzeba cały czas bo inaczej zawartość z pyska wylatuje na zewnątrz, lub jest przeżuwana w nieskończoność :roll: Z kropelkami do uszu czy z czyszczeniem uszu też nie mamy problemu :) Argo siada na pupie i czeka bardzo ujmująco wtedy wygląda z wyciągniętą jedną łapą. :lol: Gdy zabieram się za czyszczenie uszu nie mówię do niego nic aby go nie rozpraszać pokazuję tylko patyczek doczyszczenia lub krople i do momentu jak nie skończę siedzi spokojnie :oops: Krople do oczu i wycieranie oczu to normalka wystarczy powiedzieć - wycieramy oczy -gdzie pies ma oczy a uroczy pysk jest wysuwany na całą swoją długość i czeka grzecznie. Na koniec oczywiście ulubiony smakołyk :)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 13 marca 2014, 23:14

Cziri jak tylko zauwazy medykamenty w moich rekach to natychmiast stara mi sie zejsc z oczu :lol:

Wróć do „Zdrowie”