Problemy o oczkami

moniczka22

Re: Problemy o oczkami

Postautor: moniczka22 » 10 maja 2012, 13:02

Dziękuję!!!
na jutro jesteśmy umówieni na wizytę.

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 11 maja 2012, 19:47

Jakie wnioski po wizycie u okulisty?
Obrazek

esperanza

Postautor: esperanza » 12 maja 2012, 11:14

Z tego co wiem,przy grudkowym zapaleniu ,charakterystyczny jest zapach octowy wydzieliny z oka.Oko jest mokre i jak przecierasz szmatką to wydzielina ma kolor brunatny.Miałam to u swojej Zary i leczono to farmakologicznie,co dało efekt .Jednak teraz mamy nawrót.
Nie wiem czy dobrze kojarzę,ale to chyba Herpes virus jest winowajcą .
Natomiast np ;entropium może być genetyczne albo pourazowe powstałe w wyniku zapaleń,zakażeń,pocierania,zabrudzenia oka i pocierania łapą,oraz po urazach mechanicznych .Wyczytałam to gdzies na forum z Usa -więc jak coś palnęłam zle to mnie poprawcie.

Ja na miejscu twoim ,skonsultowałabym się z jeszcze innym weterynarzem ;-)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 12 maja 2012, 17:17

Esperanzo pamiętasz może co pomogło twojej Zarze? Pytam o nazwe leku? U Cziri tez mam umiarkowane sukcesy w leczeniu jednego oka.. :oops:

esperanza

Postautor: esperanza » 12 maja 2012, 18:46

Zapytam weta.....nie pamiętam,ale muszę znowu z nią jechać w poniedziałek ,bo od kilku dni właśnie oko mokre i łzawi na brunatno-tzn;łzawi a brunatny kolor to podejrzewam Drożdżaki=podobnie jak u uchu? wniskuję tak bo=mokro+ciepło =grzybki.
Powieki ma ok,ładny kształt oczu-migdałki.

Jeśli chodzi o mokre oczy-mogą to również być zapchane kanaliki łzowe...........o czym wielu wetów nie myśli ,tak samo jak w kwestii wygryzania przy ogonie zapominają sprawdzać gruczoły około dbytowe.Szukają daleko ,a powody czasami banalne i łatwe do wyleczenia.
Co do oczu........mss16 (Marzena od Leona i Nel) też ma jakieś doświadczenia.
Wywołuję więc do tablicy........pisać ,poradzić-biegusiem Marzenka! :twisted:

a tutaj kilka ciekawych zdań w linku ....na temat płaczących psów

http://www.psyimy.pl/weterynaria/Okulis ... zacy_pies/

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 13 maja 2012, 01:45

Może wreszcie moniczka się odezwie, bo wszyscy jesteśmy ciekawi.
Obrazek

moniczka22

Postautor: moniczka22 » 13 maja 2012, 14:11

Już się odzywam. w piątek do veta nie dotarliśmy ze względu na upały. na 17 do centrum Warszawy jechałabym ok 1,5 godz. i stwierdziłam że nie będę tak męczyć psa. Ostatecznie u dr Ratajskiej byliśmy dziś z samego rana.
Potwierdziła się diagnoza dot. entropium i grudkowego zapalenia trzeciej powieki. (poprzednio napisałam że spojówki, ale musiałam coś źle zapamiętać). Jesteśmy umówieni na operację na 26 maja z samego rana. Za to Dr Ratajska powiedziała że z górną powieką wszystko jest ok i nie wymaga żadnej korekty. :)
:) Koszt operacji -dolna powieka i czyszczenie trzeciej powieki z grudek 550zł. U dr Garncarza 1500.
Pojechałam do niej z wynikami badania krwi- przed operacją i tak trzeba by zrobić i stwierdziła że ze względu na podniesiony poziom białych krwinek prawdopodobnie jest jakiś stan zapalny i oczywiście go znalazłyśmy- zapalenie napletka. Za tydzień mam mu podać lekarstwa dokładnie rozsmarowując ;) i po oczkach od razu i to naprawią. Tylko jeszcze EKG mamy zrobić.
A tak się cieszyłam że mam 2 dziewczynki i żadnych penisów nie muszę czyścić :P

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 13 maja 2012, 14:14

Szczęśliwie drożdżaki jakoś nie potrafią kolonizowac spojówki oka,tym razem raczej są niewinne :D Grudkowe (zwykle wirusowe) zapalenie trzeciej powieki wprawny okulista rozpozna natychmiast; często sama migotka jest na tyle rozpulchniona i powiększona, ze jej rąbek jest widoczny w przyśrodkowym kącie oka. Niedrożne przewody łzowe to zwykle komplikacja pozapalna i dla fachowca raczej tez nie sa niczym :D tajemniczym :D Caly problem w medycynie lub weterynarii polega na tym, ze nie da się stworzyc równania: objaw = choroba, dlatego mówi się o zespołach objawów, symptomach, bo zwykle na obraz kliniczny składa się ich conajmniej kilka, a kazdy może być przejawem zaburzen innych funkcji fizjologicznych. Pozdrawiam, ;)

Moniczko hmm... to czyj ten napletek jak Ty masz dwie dziewczynki,bo sie pogubiłam? :D Fajnie, ze jednak taniej, chociaz sumując koszt dodatkowych badan to tez niezle.. No ale te badania są konieczne przed operacja, fakt. Trzymam kciuki za szybki powrót do zrowia.. :heart:

moniczka22

Postautor: moniczka22 » 13 maja 2012, 15:18

to czyj ten napletek jak Ty masz dwie dziewczynki,bo sie pogubiłam? :D
Ponieważ mamy 2 córeczki to zdecydowaliśmy dla równowagi, żeby mąż nie czuł się taki zdominowany na samca :)
A jednak co kobieta to kobieta :D

A dodatkowe badania u Garncarza też trzeba by zrobić. To właśnie on na to badanie krwi nas wysłał.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 13 maja 2012, 16:15

teraz rozumiem :D

Wróć do „Zdrowie”