Problemy o oczkami

Awatar użytkownika
Mawet

Re: Problemy o oczkami

Postautor: Mawet » 29 listopada 2012, 23:37

Nie pytałam o to oko, ale zgryz sam zauważył. To nie wiem od czego to zależy. Czy patrzy na co, czy nie..
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
montana39

Re: Problemy z oczkami

Postautor: montana39 » 6 listopada 2014, 00:12

Od kilku dni zauważyłam że Oskarkowi łzawią oczy; nie bardzo, ale trochę łzawią, :( Przemywam mu solą fizjologiczną. Wet tak zlecił, powiedział że to nic poważnego. Czy macie doświadczenia z takim problemem?
I jeszcze jedno, czy takie zabarwienie ciemne gałki jest normalne? :S
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 748&type=1
pozdro :) AGA i OSKAR :)

Awatar użytkownika
bobovita66

Postautor: bobovita66 » 6 listopada 2014, 11:33

Oczka mojego pupila nie są 100% zdrowe, więc daleka jestem od udzielania rad w tym względzie. Oczy Arga wyglądają tak jak Oskara, ale nie wiem czy to dobrze, czy też źle. ;) My co dzień przemywamy świetlikiem.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 6 listopada 2014, 21:02

Mnie się ta plama na białkówce nie podoba, ale potrzebny okulista. Oczy u chowków to w ogóle wieczny problem. Nawet jeśli anatomicznie są OK (bez entropium), to i tak łatwo ulegają podrażnieniom nawet w czasie zmiany sierści.

wilczy-pazoor

Postautor: wilczy-pazoor » 6 listopada 2014, 21:52

Nasz Bruncio łzawi jeśli coś go uczula, np. kiedy mój synek da mu po kryjomu kanapkę, której nie zjadł w szkole. Jesteś z Krk, więc mogę ci polecić świetnych weterynarzy - ul.Bajeczna; przede wszystkim znają rasę, o co ciężko wśród wetów. :S
A przyczyn może być wieeeeele ...
Nasz poprzedni chowek Leoś miał właśnie entropium i miał przeprowadzony zabieg.

Awatar użytkownika
montana39

Postautor: montana39 » 7 listopada 2014, 13:15

Dziękuję bardzo wilczy-pazoor. Mam zamiar dzisiaj tam jechać, niech go przebadają od głów do stóp. :) Jak trzeba' to może zrobią mu badania krwi w kierunku różnych chorób. :)

Jesteśmy po wizycie u weta. Przebieg wizyty:
Wet zaczął oglądać oczy i tu już nie tak bajecznie. :( Stwierdził, że nie jest jeszcze tak źle, ale to początek entroprium. :( Jednak powiedział, że jest młody i jego czaszka się jeszcze wydłuży i wtedy może wróci wszystko do normy. Kazał kupić zioła świetlika i przemywać naparem codziennie; równocześnie kazał go obserwować i jeśli nie będzie pogorszenia to postępować jak zalecił, jednak gdy zauważymy zmiany na gorsze lub dziwne zachowania jak drapanie, zacieranie to natychmiast mamy do niego przyjść aby nie doszło do zakażenia. Pierwszy raz byłam u weta 40 min. :D Jestem w szoku dokładności i profesjonalizmu. :D O stawach napiszę w odpowiednim wątku. :lol: I o karmie też. :w00t:

wilczy-pazoor

Postautor: wilczy-pazoor » 8 listopada 2014, 19:10

Na Bajecznej byliście ? Nasz Leoś miał zabieg jak już przestał rosnąć właśnie.

Awatar użytkownika
montana39

Postautor: montana39 » 8 listopada 2014, 21:55

Tak, właśnie tam. :D Dzięki za podpowiedź. :D Teraz tylko tam będziemy chodzić. :w00t:

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 10 listopada 2014, 15:19

Wet, który ma pojęcie o chowach, to naprawdę skarb. :D My mamy takiego, który zna się po prostu... Dziś jedziemy z Mufką do nowej wetki naprawdę przesympatycznej dziewczyny, która wzbudziła moje zaufanie podczas wizyty z naszym kocurkiem. Mufka znów zaczęła się strasznie drapać i w miejscu gdzie poprzednio miała " hot spota" znów się to dziadostwo odnowiło.
Kamila ;)

Adwik

Postautor: Adwik » 14 stycznia 2015, 15:17

Moja Tina 7,5 tygodniowa ma wiecznie wilgotne i takie ciemne te włosy pod oczami. Czy chow - chow tak mają, czy wilgotna sierść pod oczami nie jest normalną rzeczą? Oczy same w sobie wyglądają mi ma zdrowe, takie lekko błękitne ma.

Wróć do „Zdrowie”