Problemy o oczkami

Awatar użytkownika
Mufa

Re: Problemy o oczkami

Postautor: Mufa » 15 stycznia 2015, 10:00

Myślę, że z oczkami należy udać się do weta. Nie miałam Mufy od tak wczesnego tygodnia życia, wiec nie wiem jak to wygląda u takich maluszków.
Kamila ;)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 16 stycznia 2015, 16:55

Wiele chowków ma wieczny problem z oczami, ale trudno to uznać za normę. Jeśli oczka łzawią nadmiernie (stąd to zawilgocenie wokół), to znaczy, że są podrażnione - może na skutek entropium, a może rzęsy krzywo rosną lub są dodatkowe - trudno zgadnąć na odległość. Przy następnej wizycie u weta koniecznie o tym wspomnij.

Tosia

Postautor: Tosia » 17 stycznia 2015, 11:12

Moja Tośka miała entropium obu oczek jakoś jak miała 8 miesięcy.
Byliśmy u okulisty i przetrzymaliśmy na sztucznych łzach prawie 2 miesiące, bo chodzi o to, żeby jak najpóźniej zrobić zabieg na oczka, wtedy jest większa pewność, że to już nie wróci.
Na szczęście u nas jakimś dziwnym trafem z jednego oczka entropium zniknęło i Tośka miała zabieg tylko na prawe oczko, ale ostatnio zauważyłem, że lewe też jej troszke łzawi i w poniedziałek jadę z nią na wizyte kontrolną :D
Nie ma się zbytnio czym przejmować, sam zabieg jest szybki i piesek bardzo nie cierpi. :)
Tak, że spokojnie, na pewno będzie dobrze!

Adwik

Postautor: Adwik » 17 stycznia 2015, 14:00

Wet dziś przy szczepieniu zobaczył jej oczka i powiedział, że takie łzawienie u szczeniaka występuje i jeśli do roku czasu jej to nie minie wtedy będzie coś trzeba zrobić.

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 20 stycznia 2015, 10:32

Mufka jak była mała też miała problem tego typu. Wszystko ustało z biegiem czasu. :)
Kamila ;)

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 21 stycznia 2015, 23:32

Roxy jako malutki szczeniak miała problemy z oczkami i musieliśmy jej zakraplać. :S Później zmieniłam weterynarza i pytałam o oczka. Popatrzył i mówił, że nie ma powodów do obaw. A my w zabawie mamy jej robić "masaże" oczu. ;) Oczy łzawią jej co jakiś czas, ale nie jakoś bardzo. Ma jedynie delikatnie wilgotne, to wszystko. Na razie się tym nie przejmuję, jeśli wet stwierdzi, że sytuacja wygląda niepokojąco to wtedy będziemy działać.
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
Goldi

Postautor: Goldi » 14 marca 2015, 11:14

Witam. Od paru dni jestem właścicielka 6 miesięcznej suczki Goldi. Mieszkamy w Szwecji wiec po Goldi jechaliśmy aż do gdanska. Duzo czytałam o tej rasie i starałam sie jak najlepiej przygotować na przybycie nowego członka rodziny. Niepokoją mnie oczka ponieważ rano ma zaropiale i cały czas mokre aż momentami leje sie z nich. Wiem ze to nie jest normalne dlatego chciałabym sie dowiedzieć czy sa jakies sposoby by jej pomoc? Dzis dopiero ja zarejestrowaliśmy i wykupiliśmy ubezpieczenie wiec na dniach napewno pojedziemy z nia do weterynarza. Czy konieczna bedzie operacja i usunięcie tej "drugiej" powieki? :(
Paula i Goldi , a juz nie bawem dolaczy do nas Mufin :heart: 3:) :twisted: :D :P :ph34r: :wub: :wub: :wub:

Euphoria

Postautor: Euphoria » 14 marca 2015, 14:08

.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2016, 09:50 przez Euphoria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 14 marca 2015, 15:25

Do ukonczenia roku raczej nie powinno się wykonywać zadnych zabiegów korygujących tylko pielegnowac oczy: usuwac wydzielinę z kącików, łagodzic podrażnienia kropoelkami ewentualnie krople z antybiotykiem przy infekcjach. Ogólny stan zdrowia i utrzymania psa tez ma wpływ na to, czy oczy lzawia. Ale rozumiem, ze pies będzie pod stała opieką weta?

Awatar użytkownika
Goldi

Postautor: Goldi » 14 marca 2015, 16:04

Kupilam psa juz w takim stanie wiec widocznie poprzedni wlasciciel zaniedbal wlasnie te jego oczka. Idziemy z Goldi w poniedzialek do weterynarza na konsultacje wiec bedziemy dokladnie wiedziec jaka jest tego przyczyna. Ponoc poprzedni wlasciciel z tego co najpierw mowil dawal karme BOSCH a pozniej zas nam powiedzial ze royal moze byc :/ Wiec od srody je royal i moze to wlasnie od tej karmy... Juz sama nie wiem. Zamowilam wlasnie karme BOSCH zmienie moze cos jej pomoze ...
Paula i Goldi , a juz nie bawem dolaczy do nas Mufin :heart: 3:) :twisted: :D :P :ph34r: :wub: :wub: :wub:

Wróć do „Zdrowie”