strzyżenie?

Pepper

Re: strzyżenie?

Postautor: Pepper » 22 sierpnia 2014, 22:59

Ja musiałam dzisiaj Pandę oddać w ręce szalonych nożyczek, inaczej zwanych stylistami sadystami :D niestety stan jej sierści (a zwłaszcza skóry pod sierścią) zmusił nas do podjęcia radykalnych kroków i ogolenia czarnuchy na pudla... cóż, wygląda hmmm... intrygująco, ale chociaż skóra będzie miała szanse się zregenerować. Udało się ocalić grzywę, łapki i ogon. najgorsze zmiany skórne miała na bokach i na brzuchu i tam też maszynka poszła w ruch. Wierzcie mi, że nie chcieliśmy jej golić, ale tutaj argumenty zdrowotne przeważyły. No i ku mojemu zaskoczeniu ona chyba poczuła ulgę (warstwa sfilcowanego podszerstka miejscami spowodowała odparzenia i na pewno swędziała ją skóra jak cholera) bo jak tylko zwróciliśmy jej wolność ganiała jak szalona, podskakiwała, kręciła się w kółko i bawiła jak szczeniak (przypomnę - ma minimum 8 lat, świeżo wzięta ze schroniska, zaniedbana fizycznie i emocjonalnie, opinia pracowników schronu - apatyczna i mało kontaktowa...). Została wykąpana w jakichś dermo-cudotwórczych kosmetykach, nie drapie się i wreszcie nie pachnie jak wszystkie schroniska świata :)
Wstawiłabym zdjęcie ale nie wiem jak... :oops:

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 23 sierpnia 2014, 12:08

Jeżeli zmuszeni jesteśmy do strzyżenia, bo psiak ma problemy skórne, to owszem, jestem na tak :), a sierść odrośnie. :D Zdjęcia możesz dodać np. na Image Shack, czy jak się to pisze ;) i wtedy wstawić link. :)
Kamila ;)

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 23 sierpnia 2014, 15:57

To był dobry pomysł z ogoleniem - taki sfilcowany kożuszek potrafi nieźle odparzyć skórę! Teraz ważne, żeby na bieżąco sunię wyczesywać - powodzenia. ;)

Pepper

Postautor: Pepper » 24 sierpnia 2014, 12:53

Udało mi się zrobić jej kilka fotek, więc się mogę pochwalić :) Niestety fotki nie są jakieś wyjątkowo udane, ale mniej więcej widać, gdzie jest głowa :D
https://imageshack.com/a/f8rz/1
Na trzech pierwszych jest przed fryzjerem, na kolejnych 'po'. Wygląda jak skrzyżowanie lwa z pudlem :lol:
Ale ważne, że się lepiej czuje, a sierść do zimy odrośnie (a jak nie to ją ubiorę w sweterek i będzie skrzyżowaniem lwa, pudla i yorka ;) )

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 24 sierpnia 2014, 13:53

no i pieknie ;)
Kamila ;)

Wróć do „Pielęgnacja”