Sierść

Awatar użytkownika
Mawet

Sierść

Postautor: Mawet » 12 czerwca 2013, 01:34

Skoro jesteście takie "ożywione" to wykorzystam tą sytuację.
Roxy od dawien dawna nosi szelki, w sumie prawie od zawsze.
Na dniach zauważyłam, że nad prawą przednią łapką ma takie króciuteńkie włoski, taki pas ok 10cm. Przeplatany włoskami i łysinkami.
Podejrzewam, ze to właśnie od tych szelek. Jednak z drugiej strony jest normalnie
Szelki są normalne nie te skórzane chow-chowskie.
:cry:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: Sierść

Postautor: muzanka » 12 czerwca 2013, 22:37

Najpierw sprawdź, czy to nie jakaś choroba skóry. :(
Wszystkie normalne (płaskie) szelki niestety wycierają, wyrywają, plączą i niszczą sierść zwłaszcza u "biegaczowatych", "parowozów" itd... :lol: czyli chowków ciągnących. Ozyrys dodatkowo ma siniaki pod pachami i na podgardlu, bo bestia ciężka, silna i pędzi jak pospieszny. :lol:

Specjalistyczne chowkowe szelki szyte "na okrągło" nie powodują takich strat w "upierzeniu", ale wymagają ciągłej konserwacji i nie nadają się na ostatnią aurę, bo namoczona świńska skóra pod wpływem wilgoci twardnieje.:( Ozzie ma takie, ale używam ich tylko przy dobrej pogodzie. Nie chcę się powtarzać, bo pisałam już o tym w "Chowkowych ubrankach".
Przy okazji zamieszczam linka z cenami "na dziś": http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... +chow+chow
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 14 czerwca 2013, 23:03

Choroby? A co to np może być?
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 15 czerwca 2013, 00:09

Chorób skóry może być tyle, ile chowków, albo i więcej. :lol: Alergie, dermatozy...
Jednemu szkodzi ugryzienie komara, drugiemu siadanie na trawie, trzeciemu mżawka ...
Nie spodziewaj się Malwinko, że ktoś Ci wszystko wyjaśni. Nie ma takich mądrych. Jeśli ktoś twierdzi, że wie wszystko to omijaj go szerokim łukiem. :lol:
Po prostu prześlę link do poczytania. :) http://ortowetrybinski.republika.pl/sub/choroby.html
Jest tego znacznie więcej :(
Obrazek

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 15 czerwca 2013, 21:32

U nas było to samo :P ! Na początku chciałam żeby Simba przyzwyczaiła się do szelek i za każdym razem jak biegała po podwórku zakładałam jej szelki. Najgorzej było jak Simba się wygryzła i chyba 2miesiące chodziła w kołnierzu - wtedy wycięłam jej od spodu kołnierz żeby łatwiej jej było pić i żeby się nie obracało praktycznie na stałe miała szelki - przywiązałam jej na sznureczek kołnierz do szelek (zdejmowane tylko do czesania i kąpania). Po zdjęciu kołnierza szok :O - w miejscu szelek było o wiele mniej włosów :cry: Ale na szczęście odrosły i są takiej samej długości, jak pozostałe :happy:

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 24 czerwca 2013, 15:04

W temacie sierści. Dziś jakaś "mądra" Pani stwierdziła, że powinnam zgolić Roxy. Jak powiedziałam, że sierść ją chroni to otrzymałam odpowiedź, że zgolonej do skóry byłoby Jej przyjemniej, "bo czarny bardziej przyciąga" :lol:
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 24 czerwca 2013, 16:50

Jasne! ;) Ogol Roxy i niech słońce poparzy jej skórę, lub dostanie udaru cieplnego. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 24 czerwca 2013, 18:42

Tak mi się chciało śmiać z tej kobiety. :lol: Ma psa od nastu lat(co prawda jamnika) a nie wie, że sierść to izolator. Przykre :S
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 24 czerwca 2013, 19:06

A tak w ogóle to coś chyba jest nie tak. Roxy robi się coraz mnie puchata. Jakby miała coraz mniej sierści. A może tak mi się wydaje, bo Ona zmienia teraz już na tą "dorosłą"? Sama nie wiem :S
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 24 czerwca 2013, 21:59

Na razie nie masz powodów do zmartwień.
Wyrocznią nie jestem, ale prawie co dzień gadam z pasjonatami rasy chow-chow. Z tego co się dowiedziałam, dziewczynki linieją częściej i obficiej. Może inni "suczkowi" się odezwą? :D
Ja akurat mam chłopca i inne kłopoty. :lol: Ozyrys "sam z siebie" nic nie zrzuca, wszystko zbędne wyłazi przy czesaniu. Samce zazwyczaj są bardziej puchate. A wymiana dziecięcego puchu na dorosłe futro to jeszcze inny temat. :)
Obrazek

Wróć do „Pielęgnacja”