Szampony

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Szampony

Postautor: muzanka » 29 marca 2012, 04:32

W czym kąpiecie swoje chowy?
Obrazek

dziubasek1978

Re: Szampony

Postautor: dziubasek1978 » 29 marca 2012, 10:11

Ja w nizoralu dla ludzi mało się pieni ale cóż.

esperanza

Postautor: esperanza » 29 marca 2012, 13:12

Ja używam Champion dla psów o puszystej szacie i jasnych.Mam również Nizoral dla Aishy.
Kilka razy miałam Bio Groom.
Mam znajomą, która swoje dwie suczki (14 letnią i 3 letnią) kąpie od lat w szamponie dla dzieci Bambino.

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 30 marca 2012, 19:57

Ja najpierw kilka razy kąpałam Ozyryska w Espree dla szczeniąt (kociąt) i wszyscy byli zadowoleni. Jednak mam ciągotki do eksperymentów ;), więc potem użyłam bardzo chwalonego Iv San Bernard banana i mina mi zrzedła. :( Włos zmiękł, zwiotczał, ogólnie klapnął. :(
Co poradzę na to, że lubię chowa "nastroszonego"?
Teraz czekam na stosowną pogodę do kąpieli, zakupiłam i mam na podorędziu ( też bardzo chwalony )Crisp coat -1 All System.
Zobaczymy , co wyjdzie.
Obrazek

mss16

Postautor: mss16 » 30 marca 2012, 20:58

Ze swoich doświadczeń stwierdzam, że w zależności jaką okrywę ma nasz chow, taki szampon powinniśmy mu dobierać. Leon jak był szczeniakiem i miał -jak to ja nazywam- "wełnę", nie mogłam dobrać szamponu, który by wymył tę wełnę. W miarę dobrze spisał się wtedy (DR SEIDLA) szampon Champion, dla psów o sierści puszystej, a także ALL SYSTEMS Proffesional Formula Whitening Shampoo - usuwający przebarwienia (dla psów i kotów).
W "międzyczasie" mieliśmy jeszcze BAYER VetriDerm Intensiwet - szampon do intensywnej pielęgnacji, który brzydko pachnie, a także Szampon dr Seidla jodoforowy, którego też nie polecam. Raz użyłam szamponu ze sklepu za 20 zł - Protein Shampoo . I szok - dla już sztywnej sierści Leona świetnie się nadaje( dla Nelki niestety nie, nie chce się pienić). U Nelki na razie zostaniemy przy Championie. :)

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 9 września 2012, 00:22

Co sądzicie o suchych szamponach? Natknęłam się na nie na allegro.. Jeśli o mnie chodzi to mam chyba takie samo podejście, jak do ludzkich - podchodzę do tego bardzo sceptycznie, uważam, że jak się porządnie nie umyje to nie będzie czyste :P . Ale może faktycznie zimą byłoby przydatne.. Używał ktoś?

Awatar użytkownika
Mawet

Postautor: Mawet » 3 stycznia 2013, 15:22

Ja kupiłam szampon w sklepie zoologicznym w Gnieźnie. Szukałam go w Internecie i okazało się, że nigdzie go nie ma. Na butelce zapisany jest adres strony internetowej. Kupiłam go na końcu lipca i dopiero teraz zauważyłam, ze jest wyprodukowany przez ten sklep zoologiczny. :blink:
Jest nawet dobry. Może nie pachnie różami :roll: , ale najważniejsze, żeby był dobry. U Roxy się sprawdza. :)
https://picasaweb.google.com/1182047433 ... 5684745378
https://picasaweb.google.com/1182047433 ... 6051229442
Pozdrowionka.
Malwina, Roxy i Demon

Awatar użytkownika
bobovita66

Postautor: bobovita66 » 12 stycznia 2013, 18:37

My też używamy Championa, ale w ubiegłym miesiącu kupiłam- Hiltona -dla psów długowłosych zagęszczony o neutralnym PH i o dziwo sprawdza się do mycia podwozia :D. Włosy lekko się rozczesują, są puszyste i delikatnie pachnące :lol: :lol:

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 15 stycznia 2013, 02:04

Ja kąpałam swoje psiska we wrześniu ub. roku. Użyłam Espree dla szczeniąt (kociąt) pospołu z Manusanem i Nizoralem w proporcjach 1/1/1 :D
Obrazek

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 14 lutego 2013, 15:19

Czy mieliscie styczność z szamponami Bio-Groom?
W sumie sama nie wiem czy kąpać teraz Simbę czy nie bo ona uwielbia ostatnio większość dnia siedzieć na dworze i z tego powodu chyba poczekam z tym kąpaniem jak się zrobi cieplej (no chyba że będzie się częściej drapać..).
Pytałam w sklepie zoologicznym jaki szampon poleciliby aby sierść chowka była bardziej nastroszona i pani poleciła mi ten: http://www.pupilandia.pl/index.php?akcj ... dycja=2338 .
Ogólnie zachwalała tą firmę, że naturalne składniki, nie podrażniają i takie tam ;) ale czego się nie zrobi, żeby zachęcić kupującego :P ? Czytałam w internecie i nieźle się wypowiadają w tej kwestii ale jeśli Wy macie jakieś informacje na ten temat to chętnie się zagłębię - gdyż bardzo liczę się z Waszym zdaniem.
aha i to jest koncentrat i na długo rzekomo ma starczyć (bo cena nie jest chyba najgorsza jak na koncentrat..).

Wróć do „Pielęgnacja”