dorosłe futro

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: dorosłe futro

Postautor: muzanka » 6 lipca 2014, 23:46

Okaże się, jak zmieni ubranko z dziecięcego na dorosłe. :lol: Może mieć zupełnie inny kolor.
Obrazek

Awatar użytkownika
montana39

Postautor: montana39 » 4 listopada 2014, 23:50

Oskar ma 5.5 mies i na karku ma już jak ja to nazywam "wstawkę" twardej ciemno rudej pięknej sierści tak samo na brzuszku jest jaśniejsza niż na karku ale też twarda i zdecydowanie dłuższa niż wcześniej reszta to oczywiście mięciutki puch :w00t:
pozdro :) AGA i OSKAR :)

wilczy-pazoor

Postautor: wilczy-pazoor » 6 listopada 2014, 22:13

Nasz Bruncio ma 11m-cy i na głowie ma puszek jeszcze.

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 6 listopada 2014, 22:34

Spokojnie. Każdy chow jest inny i dorasta, zmienia futro po swojemu. ;) :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mufa

Postautor: Mufa » 6 listopada 2014, 22:39

Mufa skończyła roczek i dalej ma puszek miejscami. ;) Myślę, że to indywidualna sprawa. ;)
Kamila ;)

wilczy-pazoor

Postautor: wilczy-pazoor » 6 listopada 2014, 23:04

Z puszkiem mamy najwięcej problemów. Z czesaniem. Nie przepada za tym.

Awatar użytkownika
Natala726

Postautor: Natala726 » 25 października 2016, 11:07

Witam.
Jestem szczęśliwą właścicielką 11 miesięcznej suni chow chow. Jest to moj pierwszy chow chow więc nie do końca jestem pewna czy postępuje wlasciwie.Zwracam się do Was z prośbą o wyjaśnienie mi właśnie pewnej kwestii związanej ze zmiani sierści u mojej Niuńki. Otóż, cały czas sypie się z niej ten tzw. Chyba puszek choć nie mam pewności czy to na pewno to i czy wlasciwie robie wyczesujac jej te latające włosy. Codzień wyczesuje jej tego około garści jak dobrze ścisnę w dłoni. Jak ma wyglądać dorosła szata chow chow ? To są takie sztywne włoski jeśli tak to ma to na grzbiecie i troszkę po bokach -to czy taką szatę ma mieć wszędzie? Czy faktycznie ten puch mam z niej wyczesywac czy raczej zostawić ? Dopytuje, ponieważ nie chciałabym jej zaszkodzić, a na internecie jest dużo sprzecznych informacji na trn temat. Jeśli będzie potrzeba to wrzucę zdjęcia z wyglądem jej włosków.
Z góry bardzo dziękuję . :)

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 27 października 2016, 00:38

Większość chowów ma dość sztywne, sterczące futro, ale na głowie, tyle łapek i brzuchu jest milsze i bardziej miękkie. Czesać trzeba jak najczęściej się da, żeby nie dopuścić do powstania kołtunów i filców.
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 1 listopada 2016, 13:37

Witaj Natalko :D Wyczesuj wszystko, co tylko sie da wyczesac, conajmniej co drugi dzień, Choc wyda Ci się to początkowo dziwne, ale przekonasz się ze mozna w koncu osiągnąc taki stan, że z psa juz nic się nie sypie :D U mojej Cziri ten ostrzejszy sztywny włos ma bardzo gęśtą podbudowę z bardziej jedwabistego podszerstka. Ja martwy podszerstek poznaje po tym ze robi sie szarawy i taki bardzo łatwo wyczesac. Dobrze wyczesany pies prawie nie ma tego szarawego podbicia. Czirunia jest wtedy płowo-ruda z biała chryzantemką ogona i białymi portkami :D

Alekei

Postautor: Alekei » 16 grudnia 2016, 14:30

Cześć! Mam pytanie, wiecie może jakiego koloru będzie ten piesek :) ?

Obrazek
Alicja

Wróć do „Pielęgnacja”