Kąpiel

Awatar użytkownika
MyahKina

Kąpiel

Postautor: MyahKina » 17 sierpnia 2012, 21:10

Dzis postanowiłam pierwszy raz wykąpać Majkę, jak suszycie swoje psiaki?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: Kąpiel

Postautor: muzanka » 17 sierpnia 2012, 23:35

Czekam, żeby Ozzie się otrzepał, staram się dokładnie odsączyć futro w całym mnóstwie ręczników, nieużywanych bawełnianych poszew i prześcieradeł (nie wycieram, bo to tylko rozmazywanie wody), a potem - suszarka w jedną rękę, a grabki w drugą. :)
Nie stać mnie na profesjonalny sprzęt (http://germapol.istore.pl/pl,product,13 ... ftd,3.html), więc kupiłam "ludzką" suszarkę o mocy 2100 W, trzybiegową, z jonizatorem i dobrym nadmuchem zimnego powietrza. Nie jest to szczyt marzeń, ale nie narzekam.
Suszę "zimnym" na 3 biegu, przy samej skórze i jednocześnie rozczesuję. Nie jest to proste zajęcie, grozi "zafutrzeniem" całego domu, a im pies większy, tym dłużej trwa. Jednak warto suszyć bardzo sumiennie, żeby później nie mieć problemu z grzybicą skóry.
Powodzenia! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MyahKina

Postautor: MyahKina » 19 sierpnia 2012, 00:37

Jednak poczekalam I dzis zrobiłyśmy kąpiel:) poszło nieźle, Majka spokojna i przy kąpieli i przy suszeniu:) ale ja całkiem rozpłynęłam widząc Majke bez puchu hehe czułam jakbym miała w domu innego pieska wyglądała jak wilczur nie chow :) suszylam zwykła suszarka , niestety tą dla psiakow narazie mnie nie stać, choć jakby chciał ktoś kupić to na ebay znalazłam za 90£ czyli jakies 450 PLN to taniej jak w Pl. Mam nadzieje, ze zwykła suszarka tak samo wysuszyla i nie będzie problemów :)

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 20 sierpnia 2012, 15:20

My kapalismy Simbe w sobote ;) . Simba zawsze grzecznie stoi w wannie i myjemy oboje z mezem-jedno przod, drugie tyl. Potem osuszanie recznikami (4), potem suszenie suszarka-my tez uzywamy naszej,czyli ludzkiej. Ja najpierw susze w wannie, jak jest juz sucho (Simba otrzepuje sie kilka razy w trakcie kapieli) , a pozniej susze na balkonie (gdy jest cieplo na dworze) zeby siersc nie fruwala za mocno po domu. Czesze dopiero na koniec,gdy siersc jest sucha. Czytalam,ze czesanie mokrej siersci powoduje jej lamanie. Laczny czas kapieli, suszenia i czesania to jakies 3godziny :happy:

Awatar użytkownika
MyahKina

Postautor: MyahKina » 20 sierpnia 2012, 22:05

Heh z ta latajaca sirscia nieźle sie wymeczylam jak wyczesywalam z dywanu, a kápalam dokładnie jak ty, ja przód moja mama do pomocy tył. Czestalam tez po wysuszeniu bo cieżko czesac mokra sierść nie chciałam jej ciagac i wyrywac:)

Awatar użytkownika
MyahKina

Postautor: MyahKina » 20 sierpnia 2012, 22:11

A powiedzcie mi jeszcze jak często trzeba kąpać chowa?

Awatar użytkownika
simba

Postautor: simba » 20 sierpnia 2012, 23:53

Jak często? Jest to bardzo indywidualna sprawa.. My ze względu na wygryzanie najpierw kąpaliśmy raz na 1, 2 tygodnie.. Teraz, gdy na razie problem ustał to po prawie miesiącu. Jednak obecnie,gdy Simba ma część "dorosłej" sierści to widzę, że teraz będzie to chyba rzadsza czynność. Z tą wełną jest ciężko - wg mnie bardziej się brudzi i niestety ciężko też się ją myje. Jeśli psiak jest więcej w domu niż na dworze, to chyba nie trzeba tak często.. Nasza Simba jest tak pół na pół (jak nie chce jej się siedzieć w domu to kręci się żeby ją wypuścić i czasem bywają dni, że częściej jest na dworze).
Poza tym "ogólnie" psy nie powinny być często kąpane, gdyż zmywa się ich naturalną barierę ochronną.. ale przecież teraz są szampony, które nie zmywają tej bariery, a ją chronią (bynajmniej tak piszą na Vetridermie).

Awatar użytkownika
Yogi
Kontaktowanie:

Postautor: Yogi » 17 października 2012, 17:51

Witam
Po raz pierwszy na Forum z pytaniem o kąpiel mojego Yogiego mam go trzy dni dopiero ale chciałabym go już wykąpać żeby ładnie pachniał. Yogi ma 7 tygodni czy mogę go już wyciapać ? Pozdrawiam i czekam na odp.
YOGI

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Postautor: lami » 17 października 2012, 23:49

Ja bym się jeszcze wstrzymała z kąpiela, conajmniej do ukonczenia 3 miesiąca. Chyba ze to konieczne ze wzgledów zdrowotnych..

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Postautor: muzanka » 18 października 2012, 02:56

Chyba po raz pierwszy pozwolę sobie nie zgodzić się z Lami.
Jeśli maluch bardzo "śmierdoli" gniazdem, a nie daj Boże ma pchły, kup dobry szampon dla szczeniąt nie drażniący oczu i wykąp. Temperatura wody jak dla niemowlaka. Postaraj się, żeby ta nieprzyjemność trwała jak najkrócej i w trakcie kąpieli gadaj,gadaj,przekonuj, śpiewaj, opowiadaj bajki- cokolwiek, żeby zminimalizować zły stres.Tylko pamiętaj o dokładnym wytarciu i wysuszeniu. I jak najszybciej udaj się do zaufanego Weta na "przegląd techniczny". :)
Obrazek

Wróć do „Pielęgnacja”