Obcinanie paznokci

Awatar użytkownika
simba

Obcinanie paznokci

Postautor: simba » 9 września 2012, 00:27

Obcinacie swoim miśkom pazurki? Jak często?
Nasza Simba sporo biega po kostce na podwórku i niby powinna ścierać sobie pazurki.. jednak słychać uderzanie pazurkami, gdy biega po panelach w domu.
Przyznam, że boję się tego "zabiegu" i nie lubię tego robić. Pierwszym razem obcinał Simbie wet pazurki ale i tak się boję, że za dużo obetnę i że będzie ją bolało.. :?

Awatar użytkownika
muzanka
Administrator

Re: Obcinanie paznokci

Postautor: muzanka » 9 września 2012, 01:56

simba pisze:..boję się tego "zabiegu"
Niby nic, jednak nie jest to zabieg łatwy i niestety zazwyczaj stresujący dla wszystkich.
U psów z czarnymi paznokciami trudniejszy. Jeśli nie ma bardzo dobrego oświetlenia, istnieje ryzyko przycięcia kawałka palca. Sama dwa razy niechcący "wcięłam" się zbyt głęboko. :( Każdy pazurek trzeba na spokojnie, dokładnie oglądać pod światło. Wtedy widać dokąd sięga martwy paznokieć, a gdzie zaczyna się żywa tkanka.
Ozzie ściera pazury na chodnikach, jednak "kciuki" obcinam mu sama, bo wiem, że każda wizyta u Weta to wielkie przeżycie. Kupiłam psie cęgi i obcinam po kawalątku, żeby go nie zranić.
Obrazek

Awatar użytkownika
lami
Moderator

Re: Obcinanie paznokci

Postautor: lami » 9 września 2012, 15:09

No własnie, trzeba bardzo uważac zeby psa przy okazji " nie skrwawic" :S Potrzebna jednak wprawa i dobry wzrok zeby nie przyciąć za krótko! Cziri tez sciera wystarczająco wszystkie pazury oprócz 5-tego, ktory rosnie w zakręca sie w precelek, Ja bardzo sprytnie scedowałam ten przykry obowiazek przycinania na córke (studentke Wet) więc mam z głowy :D

Wróć do „Pielęgnacja”